Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest środa 19 stycznia
Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Piątkowy wieczór z fotografią, muzyką i wspomnieniami

27 lutego o godzinie 18:00 odbył się wernisaż wystawy fotografii artystycznej w Ratuszu. Autorami są młodzi ludzie, uczestnicy sekcji fotograficznej, działającej w Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu. Pod okiem instruktora sekcji – Katarzyny Koćmy, trzebnicka młodzież ujęła w kadrach historię, zagadkę, kolory i osobowość...

Fotografie prezentują sylwetki młodych artystów, które wraz z płytami winylowymi, wyjętymi ze zbiorów TCKiS, współtworzą niezwykły plan zdjęciowy.   Niektóre zdjęcia wywołują wspomnienia, inne intrygują, a każde z nich posiada inny charakter, jednak wszystkie łączy magia miejsca, które tak naprawdę już nie istnieje. Fotografie przedstawiają wnętrze budynku Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu - jeszcze sprzed (trwającego właśnie) remontu. Połączenie starych pomieszczeń i sal z klasyczną formą muzyki, jaką jest winyl, dało zamierzony, niekonwencjonalny efekt.

Wystawę uroczyście otworzyła dyrektor TCKiS - Agnieszka Pawlaczek, a słowo o młodych artystach powiedziała instruktor Łucja Kołodziejczyk. Wydarzenie zgromadziło wielu gości, w tym również innych świetnych fotografów. Już od wejścia wszystkich gości witała nastrojowa atmosfera, którą tworzyły światła świec oraz gustownie nakryte stoły. Sala wystawowa również nabrała w tym dniu szczególnego charakteru, nie tylko dzięki świetnym fotografiom, ale także niebanalnemu wystrojowi wnętrza, który współtworzyły płyty winylowe zwisające z sufitu. Uczta wizualna i dyskusje artystyczne odbywały się przy słodkim poczęstunku i dźwiękach muzyki wszechczasów, odtwarzanej z gramofonu.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku od godziny 7:00 do 20:00 w trzebnickim Ratuszu. Zapraszamy!
Wystawa "Winyl".jpeg