Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest środa 18 maja
Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

FINAŁ WOŚP 2015 w Trzebnicy

Tegoroczny Finał odbył się 11 stycznia pod hasłem „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów”. W naszej gminie czynny udział w tej ogólnopolskiej akcji wzięły miejscowości: Trzebnica, Cerekwica oraz Skarszyn.

Przygotowania wolontariuszy do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwały już od dawna, zaś im bliżej dnia zbiórki, wyczuwało się coraz większe podekscytowanie wśród młodzieży. Dwa dni przed Finałem odbyło się szkolenie wolontariuszy przez policję oraz spotkanie organizacyjne. Zebrali się też chętni do pomocy w ostatnich przygotowaniach. Tym razem była to mocna drużyna dziewcząt, które wycięły „tonę” czerwonych serduszek.

W niedzielę, 11 stycznia odbyła się kwesta w ramach 23 Finału WOŚP. Do akcji włączyło się 50 wolontariuszy. Już przed godziną 8:00, w niedzielny poranek do Ratusza (który na ten dzień stał się główną siedzibą Sztabu) zaczęli napływać kolejni wolontariusze po odbiór identyfikatorów oraz puszek. Fundacja WOŚP przeznaczyła dla każdego z nich dodatkowe gadżety w postaci starterów PLAY-a, polarowych kominów oraz pamiątkowych, miniaturowych puszek. Do godziny 10:00 wszyscy byli już w terenie. Działania naszego Sztabu miały miejsce na terenie Trzebnicy, Cerekwicy oraz Skarszyna.

W Trzebnicy do pomocy czynnie włączyli się funkcjonariusze Policji ze swoją maskotką – Komisarzem Lwem, oraz Straż Miejska, która wraz z Policją patrolowała ulice, pomogła zrealizować mini–światełko do nieba oraz bezpiecznie przetransportowała zebrane pieniądze. Do dyspozycji wolontariuszy została przygotowana sztabowa stołówka, gdzie można było napić się gorącej herbaty, oraz zjeść pożywny żurek częściowo zasponsorowany przez Restaurację Palermo, za co serdecznie dziękujemy!

Cerekwica wraz z aktywnie wspierającą ją Strażą Pożarną osiągnęła rekordową kwotę przypadającą na jedną puszkę (1420,89 zł). Skarszyn jak zwykle nie zawiódł. Na terenie wsi kwestę prowadziło siedmioro bardzo skutecznych wolontariuszy.

Wieczorem, w Sztabie zjawił się trzebniczanin - Pan Szymanowicz z informacją, że przygotował światełko do nieba. Potrzebne było małe wsparcie, które zaoferowała Straż Miejska i dzięki wspólnemu wysiłkowi na trzebnickim rynku zabłysły ułożone w kształcie serca światła.

Komisja ogłosiła, ze w sumie zebrano kwotę w wysokości 17 664,04 zł. Po raz kolejny mieszkańcy Gminy Trzebnica udowodnili, że mają otwarte serca i są wrażliwi na potrzeby innych. Pozostaje nam czekać na zakup sprzętu medycznego zgodnego z założeniami tegorocznego hasła Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę mieszkańców, sponsorów, ale przede wszystkim wolontariuszy!

Trzebnicki Sztab WOŚP