Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest piątek 31 marca
Imieniny: Balbiny, Kamila, Kornelii
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Co się dzieje w Bibliotece?

Co się dzieje w bibliotece?

Lotna czytelnia czyli bibliotekarze w mieście
Biblioteka nie jest tylko miejscem, w którym można książkę wypożyczyć, ale także stara się, by być atrakcyjną przestrzenią spędzenia wolnego czasu. Dlatego w trzebnickiej bibliotece można zapoznać się z codzienną prasą, zeskanować lub skserować potrzebne dokumenty, fragmenty książek, uzyskać fachową poradę. Ponieważ chcemy, by książka dotarła do jak największej liczby naszych czytelników, w ramach swoich projektów biblioteka pojawia się w przestrzeni miasta: z Książką na telefon, w ramach której przesympatyczna bibliotekarka osobom starszym i chorym przyniesie książkę do domu.

Bajkodzieje czyli spotkania i warsztaty
W bibliotece odbywają się nieodpłatne zajęcia dla dzieci i warsztaty dla rodziców; prowadzone są spotkania w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki (najbliższe w listopadzie). Do tej pory w cyklu Popołudnie w bibliotece najmłodsi czytelnicy spotkali się z Muminkami oraz śledzili, gdzie żyją dzikie stwory, rodzice zaś podczas dwóch spotkań warsztatowych, zmierzyli się z zagadnieniem bajki, która leczy: poznali zasady opowiadania terapeutycznej historii, doboru i tworzenia bohaterów, zapoznali się z działem biblioteki, który może służyć pomocą w trudnych sytuacjach. Przed nami kolejne listopadowe propozycje: 21.11 o godz. 16 odbędzie się warsztatowe Spotkanie dla rodziców zatytułowane Zżarła pszczołę żaba żywcem, poświęcone zagadnieniu starannej i prawidłowej wymowy u dzieci. Tydzień później, 28.11 zapraszamy na ortofoniczne Popołudnie w bibliotece, podczas którego sprawdzimy, czy uda się ustawić Szereg literek bez usterek. Oczywiście cały czas odbywają się Spotkania z bajarką, jednak z powodu prowadzonej rozbudowy i modernizacji budynku TCKiS odbywają się one w nowej lokalizacji: w każdy poniedziałek na Hali Sportowej (ul. Kościelna 9) po Skaczących Nutkach (ok. godz. 10:00).

        Z uwagi na trwający remont i modernizację TCKiS, trzebnicka biblioteka czeka na swoich czytelników w nowych godzinach pracy.
ogłoszenie biblioteka  na czas remontu.jpeg

 

 

 

Biblioteka zaprasza zarówno dotychczasowych, jak i nowych czytelników. Życzymy dobrej lektury, bo jak mówi cytat Umberto Eco "Kto czyta książki, żyje podwójnie".