Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest sobota 01 kwietnia
Imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Dzień Dziecka 2014

W niedzielę 1 czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka, który stanowił jednocześnie zakończenie Trzebnickich Dni Rodziny. Z tej okazji Gmina Trzebnica zorganizowała Miasteczko Rodzinne w malowniczej okolicy stawów i Lasu Bukowego. Już od rana działo się tam wiele a atmosfera stawała się coraz weselsza. O godzinie 9:00 na stawach odbyły się zawody wędkarskie. Oficjalne świętowanie rozpoczęło się od kolorowego Marszu Rodzinnego, który wyruszył spod basenu na czele z Burmistrzem Gminy Trzebnica Markiem Długozimą, Zastępcą Jerzym Trelą, Sekretarzem Gminy Danielem Buczakiem oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Mateuszem Staniszem. Tuż za nimi kroczył Super Kot, klauni i najważniejsze w tym dniu: dzieci wraz ze swoimi rodzicami, dziadkami i całymi rodzinami.

W miasteczku na stawach czekała na dzieci moc atrakcji: dmuchany zamek, gąsienica - tunel, gry zespołowe, zabawy z animatorem, plener malarski, malowanie kredą, gigantyczne klocki do budowania domów i nie tylko, ścianka wspinaczkowa, pokaz baniek mydlanych, olbrzymie piłkarzyki, kucyk, baloniki, basen  z kulkami, malowanie twarzy, słodkości oraz niespodzianki od sponsorów Firmy Ad Veno, Sklapu Heko i Valdi! 

Miasteczko emanowało kolorami odbijając się w toni stawów, przyciągając kolejne rodziny. W tle nieustannie brzmiała wesoła muzyka. Całe rodziny wzięły udział w konkursie na rodzinne kocie przebranie zdobywając tytuły oraz wspaniałe ngrody! A tych było znacznie więcej, ponieważ na scenie wręczono również nagrody wyróżnienia, nagrodę główną w Rodzinnym Festiwalu Gier Planszowych, specjalne podziękowania za warsztaty zorganizowane z okazji Dni Rodziny oraz nagrodę ufundowaną przez EMVIT za uczestnictwo w konkursie na odwiedzenie stoisk rodzinnych w miasteczku.

O godzinie 17:00 na scenie między stawami wystąpuła gwiazda specjalna - Dzieci z Brodą - wspaniały zespół muzyczny, w którego skład wchodzi znany muzyk Joszko Broda oraz dzieci. Pełna energii muzyka dopełniała radosną, rodzinną atmosferę. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w obchody Dni Rodziny :) i do zobaczenia za rok!