Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest niedziela 26 marca
Imieniny: Dory, Olgi, Teodora
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Trzebnicki Rodzinny Festiwal Gier Planszowych za nami!

W sobotę 24 maja w hali sportowej odbył się Trzebnicki Rodzinny Festiwal Gier Planszowych o Nagrodę Burmistrza Gminy Trzebnica. Impreza była zorganizowana w ramach Trzebnickich Dni Rodziny. Od godziny 10:00 do 20:00 na halę przyszło około 100 osób, które postanowiły spędzić czas w nietuzinkowy sposób. Podczas Festiwalu uczestnicy do wyboru mieli 400 różnych gier: strategicznych, karcianych, logicznych, ekonomicznych, familijnych, imprezowych i przygodowych. Niektórzy wkręcili się w granie tak mocno, że nie mogli opuścić hali przez kilka godzin! Znaleźli czas jedynie na szybki posiłek by móc znów wytężać umysł i za żadną cenę nie pozwolić wygrać przeciwnikowi. Wszystkim uczestnikom nieustannie pomagali wolontariusze ze Stowarzyszenia "Druga Runda", którzy chętnie tłumaczyli zasady gier. Mocnym akcentem Festiwalu był pokaz odzieży patriotycznej Surge Polonia.

Festiwal Gier Planszowych to godziny dobrej zabawy, na które dali się skusić zarówno dorośli, młodzież, jak i dzieci, w tym podopieczni ze świetlic wiejskich. Każda rodzina czy grupka znajomych grając w różne gry zbierała punkty, tym samym startując w turnieju o Główną Nagrodę. Dodatkowo każdy, kto tylko wszedł na teren Festiwalu, brał udział w losowaniu tych niespodzianek, a wszystkie prezenty ufundowane były przez sponsorów: Tactic, G3 i Lacertę.

Nagroda specjalna Burmistrza Gminy Trzebnica oraz nagrody pocieszenia zostaną wręczone podczas Dnia Dziecka w najbliższą niedzielę w amfiteatrze między stawami tuż przed koncertem gwiazdy – Joszko Brody. Partnerem imprezy był Klub Szachowy działający przy Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Galeria zdjęć Agaty Winiarskiej z sekcji fotograficznej TCKiS: