Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest poniedziałek 20 września
Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Wernisaż wystaw - Wiosna w Trzebnicy

Pierwszy Dzień Wiosny w TCKiS był niezwykle artystyczny i barwny. Już od samego rana licznie odwiedzane były galerie. Bardzo dużo zaproszonych gości pojawiło się podczas wernisażu trzech wystaw, które otworzyła dyrektor Centrum Agnieszka Pawlaczek oraz kurator wystaw Łucja Kołodziejczyk. Zagościli również autorzy poprzednich wystaw w TCKiS, młodzież ze szkół artystycznych i innych, rodzice z dziećmi, seniorzy - zarówno stali bywalcy, jak i nowicjusze. Podziwiać można było następujące wystawy:

1. Wiosna w Trzebnicy - tkanina artystyczna Marii Gostylli-Pachuckiej / Sala Kameralna

2. Kwiaty - malarstwo Marii Gostylli-Pachuckiej / Galeria Parter

3. "15" - fotografia artystyczna Kasi Koćmy / Galeria Stara Kręgielnia

W miłej i przyjaznej atmosferze przy kawie i słodkościach obie artystki rozmawiały z przybyłymi goścmi o prezentowanych dziełach, wiośnie, kwiatach i własnych przygodach artystycznych. Wiosenny wieczór w galeriach był spotkaniem w obrębie niebagatelnej sztuki. Wernisaż wzbogacił koncert na skrzypcach, przygotowany przez Barbarę Ulatowską. W artystycznej atmosferze przywitaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny.

 

Maria Gostylla-Pachucka.jpeg  Maria Gostylla-Pachucka jest znaną europejską artystką, absolwentką ASP Wrocław. Prezentowała swe prace w wielu krajach europejskich i w Polsce. Jest autorką ponad 200 wystaw. Związana mocno ze środowiskiem artystycznym Wrocławia, Poznania i z francuską grupą tkaczek "Fil en Main". Obchodziła niedawno w murach naszego centrum 50-lecie pracy twórczej. Jest również muzykiem. Podróżuje po Francji w celach artystycznych. Gobeliny i akwarele, które można obejrzeć w TCKiS, są najwyższej klasy dziełami sztuki. Dlaczego pani Maria maluje i tka kwiaty? Ponieważ, jak twierdzi, "kwiaty to są znaki natury, która mówi nam przez nie, jak bardzo nas kocha".

DSCF6272.jpeg  Kasia Koćma - młoda, początkująca trzebnicka artystka. Ukończyła szkołę fotografii, prowadzi warsztaty fotograficzne w TCKiS dla młodzieży i osób dorosłych. Prezentowała w Trzebnicy już kilka wystaw. Obecna wystawa fotografii współczesnej ukazuje kierunek jej rozwoju artystycznego.