„Ciasny mój świat” koncert/ poezja/ wernisaż
W listopadzie tego roku zespół Sobie a Muzom wydaje swoją premierową płytę pt. „Ciasny mój świat” i z tej okazji zaprasza do wspólnego świętowania podczas kilku zaplanowanych koncertów. Pierwszy z nich odbędzie się już 10 listopada 2024 roku w Gminnym Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy.
Zespół SAM to działania poetycko-muzyczne w 100 % autorstwa Tadeusza Boguckiego. Nostalgia wiersza tadeuszowego utkana w pięciolinię muzyki…, a czasem ciszy… zagrana emocją przyjaciół w dźwięku.
Dodatkowo odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Seweryna Basiaka, autora szaty graficznej albumu zespołu, a także poety. Jego wiersze zostaną zaprezentowane podczas koncertu w interpretacji Pawła Kutnego przy akompaniamencie Romana Pachołka.
Skład zespołu:
Wiktoria Dorobiała – skrzypce (VICKY Sound • Art)
Tadeusz Bogucki – wokal, gitara akustyczna (Blues Menu, ex. Bluesdorf Orchestra)
Piotr Zdybek – wokal (Fu Ble, No Pesos, Cran, Zygmoond)
Adrian „Mroova” Żak – gitara akustyczna (Tomek „Kowal” Kowalski, Cran)
Krzysztof Nartowski – gitara basowa (IM Fanki TIM)
Krzysztof Sycz – perkusja (ex. Blues Menu)
Seweryn Basiak urodził się w 1976 roku w Bystrzycy Kłodzkiej. Na studia wyjechał do Wrocławia, gdzie do 2016 roku prowadził własną agencję reklamową. Po jej zamknięciu wrócił do Kotliny Kłodzkiej oraz do uprawiania sztuk pięknych.
Drogę artystyczną rozpoczął 1991 roku jako rysownik i dobrze rokujący poeta publikujący w pismach branżowych. W latach 1991–1993 wokalista zespołu punkrockowego „EPILEPSJA”. W 1998 roku zadebiutował z wystawą grafiki komputerowej we Wrocławiu. Studiował filozofię na Uniwersytecie Wrocławskim, przerwał studia i rozpoczął pracę zawodową w wydawnictwie Burda Druk. W 1998 roku projektował pierwsze portale internetowe w spółce firmy AOL. Kilka lat później założył własną agencję reklamową, gdzie stworzył od podstaw kilka marek i firm z branży bankowej i kosmetycznej.
Basiak to artysta wszechstronny, szukający wyrazu w poezji, rysunku, malarstwie, grafice, fotografii, wzornictwie przemysłowym, grafice komputerowej, rzeźbie oraz muzyce. Jego prace graficzne, obrazy w technice olejnej i technice mieszanej, są unikatowe i rozpoznawalne. Charakteryzują się wyjątkowym zmysłem artystycznym, są mocne, a jednocześnie subtelne w swoim przekazie.
W sferze fotografii artystycznej skupia się głównie na uchwyceniu malowniczości krajobrazów, owianych tajemnicą i zmiennością barw. Z okazji 50-tej rocznicy odkrycia Jaskini Niedźwiedziej jako pierwszy w historii miał okazję zaprezentować fotografie, oddające prawdziwą wyjątkowość tego miejsca.
Otwarcie wystawy odbędzie się o godz. 18.00, zaś koncert o godz. 19.00.
Podczas wernisażu artysta przeprowadzi licytację jednego ze swoich obrazów. Zebrane środki przekaże na rzecz powodzian.
Wstęp na wydarzenie jest wolny!