Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert.

BARYCZANIE Z MACHNIC

Wielopokoleniowy zespół muzyczny powstał w sierpniu 2022 roku z inicjatywy 5 osób – pasjonatów muzyki, kultury ludowej i dziedzictwa przodków. Na przestrzeni ostatnich 2 lat przeszedł on sporą transformację. Jego kierownikiem artystycznym  i równocześnie autorem tekstów oraz kompozytorem wszystkich wykonywanych utworów jest Wojciech Nowak.

Jak sam mówi: „Zaczynaliśmy coverami ludowymi, które śpiewa cała Polska, a obecnie koncertujemy wykonując tylko nasze autorskie utwory o różnym klimacie i charakterze. Możemy poszczycić się tym, że nasz hymn Nie zapomni kochać ludzi odtwarzany jest w Radiu Wrocław po tym, jak wzięliśmy udział w Radiowej Liście Przebojów Zespołów Ludowych Radia Wrocław.

Cieszymy się z tego, że mamy dzieci w zespole i mogą się one rozwijać pod opieką Stowarzyszenia Kultury i Sztuki w Machnicach, które organizuje lekcje wokalne i instrumentalne. Zespół nadal się rozwija i powiększa, mam nadzieję, że wkrótce cała Polska będzie niosła przesłanie, że miłość jest najważniejsza”.

 

MRODO DZIWEŁ

Zespół, powstał na bazie zespołu folklorystycznego Cierchen, czyli Gwiazda, który działał w latach 70-tych XX wieku i koncertował po całej Polsce, m.in. razem z Don Wasylem. Liczył wówczas 25 osób. W latach osiemdziesiątych przestał koncertować ze względu na nawrócenie się jego członków do żywego Boga. Obecnie zespół składa się z 9 osób i gra muzykę chrześcijańską.
 

koncert muzyki gospel 2024_1.3_prev.jpeg

Przewiń do góry