Centrum Kultury Agora i Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy zapraszają osoby zainteresowane uzyskaniem dotacji w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura, do udziału w trzydniowych szkoleniach Laboratorium Lidera.

Chcesz się dowiedzieć w jaki sposób zachęcić młodzież do kreowania kultury oraz jak zmierzyć zapotrzebowanie na działania kulturalno-społeczne wśród młodych mieszkańców Twojej gminy? A może pracujesz już z młodzieżą, ale brakuje Ci środków finansowych na realizację dedykowanych jej inicjatyw? Dołącz do Programu Bardzo Młoda Kultury 2023-2025, weź udział w bezpłatnym Laboratorium Lidera i uzyskaj do 10 tysięcy na dowolny pomysł, który przyczyni się do rozwoju podmiotowego uczestnictwa młodzieży w kulturze.

Zapisz się: https://www.bmkdolnyslask.pl/laboratorium-lidera/

Laboratorium Lidera to trzydniowe spotkanie kompetencyjne dedykowane wszystkim, którzy chcą wypracować własny projekt kulturalny, realizowany na Dolnym Śląsku, z udziałem młodzieży i dla niej. Cykl warsztatów, który w pierwszej kolejności przygotuje do wspólnego przeprowadzenia diagnozy lokalnego potencjału kulturowego, a na jej podstawie pozwoli wypracować wniosek o dotację na realizację inicjatywy w programie Bardzo Młoda Kultura. Spotkanie będzie także doskonałą okazją do integracji, sieciowania, wymiany spostrzeżeń i praktycznych wskazówek pomiędzy uczestnikami.
 

Tematy warsztatów:

  • Diagnoza potrzeb / aby stworzyć skuteczny projekt inicjatywy odpowiadającej na potrzeby i problemy młodzieży, należy zbadać lokalne zasoby, zrozumieć oraz przeanalizować ich braki, a także ocenić kulturotwórczy potencjał regionu. Spotkanie poprowadzi Maria Zięba - diagnostka w programie Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne.
     
  • Od potrzeb do pomysłu – od pomysłu do działania / drugiego i trzeciego dnia warsztatów, bazując na wypracowanej wcześniej diagnozie będzie można dowiedzieć się jaki sposób zaprojektować inicjatywę oraz napisać wniosek, który spełni kryteria brane pod uwagę w trakcie oceny formalnej i merytorycznej. Warsztaty poprowadzi Ewa Suchożebrska – specjalistka z pracowni Beyond Lab, prezeska Fundacji Emma.

 

Termin: 20.03, 12.04, 10.05 / godz. 9.00 – 15.00
Miejsce: Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
Wstęp wolny

 

Trzebnica.jpeg

Przewiń do góry