32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany był zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Przyświecało nam hasło: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”, a mottem akcji było zdanie: "Tu wszystko gra OK!".
Ten dzień, co roku pokazuje jak ogromne pokłady dobra, hojności, życzliwości i współczucia mają wszyscy ludzie, którzy grają z Fundacją do końca świata i o jeden dzień dłużej!  Trzebnicki sztab WOŚP pobił rekord sprzed roku i zebrał łącznie 58 470,28 zł.

28 stycznia 44 wolontariuszy nie tracąc ani minuty wyruszyło z puszkami w dłoniach na ulice Trzebnicy, by walczyć o zebranie jak największej kwoty na ten szczytny cel. Kwestujący byli bardzo wytrwali, a ostatnia puszka wróciła do sztabu wraz z zakończeniem koncertów późnym wieczorem.

O godzinie 15:00 na sali kinowo-widowiskowej GCKiS rozpoczął się różnorodny program artystyczny. Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się Sekcja Muzyczna działająca przy GCKiS. Uczestnicy pod czujnym okiem instruktorów dali popis umiejętności wokalnych i perkusyjnych.
Kilka chwil później klimat na scenie zmienił się na ludowy, bo zagrali Baryczanie z Machnic. Zespól powstał z pasji do muzyki, kultury ludowej i dziedzictwa przodków, a w skład grupy wchodzą mieszkańcy wsi Machnice, Strzeszów i Żmigródek.
Punktualnie o 17:00 na scenie pojawił się Paweł Sroga z zespołem Country Blues Band. Zespół wykonał covery oraz własne utwory utrzymane w stylistyce country, z elementami rock, blues i rock'n'roll i sprawił, że publiczność bawiła się wyśmienicie.
Po brzmieniach country na scenie zagościł zespół PoTrzebni Band, który jest znany z uprzyjemniania wszelakich wydarzeń: wesel, imprez, festynów. Zespół rozkręcił zabawę dzięki dobrze znanym coverom, za co publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami.
O godzinie 19:00 swoją cegiełkę w czynieniu dobra dołożył duet FJORD. Julia i Korneliusz tworzą muzykę alternatywną, więc ich występ na scenie opierał się na nastrojowych brzmieniach elektronicznych i melodyjnym głosie Julii.
W takim wyjątkowym klimacie publiczność opuściła salę kinową, ale tylko na czas trwania światełka do nieba. Jest to obowiązkowy punkt każdego finału WOŚP. Światełko w formie zimnych ogni zostało wysłane do Dobrych Aniołów w niebie.
Na zakończenie 32. Finału WOŚP wystąpił zespół Labirytm. Muzyka, którą tworzy zespół jest trudna do zaszufladkowania - nie zamyka się w ramach jednego gatunku i pewnie dlatego jest przyjmowana przez publiczność z ogromnym entuzjazmem. Można znaleźć tu dużą dozę hip-hopu, ale także sporo rockowych brzmień.

Oprócz występów na scenie warto wymienić szereg atrakcji, które były częścią finału. W holu kina swoje stanowisko miała pani Agata Nadolna – Dobry Dietetyk, która prowadziła pomiary składu i masy ciała oraz udzielała porad dietetycznych. Warsztaty kreatywne dla dzieci prowadziła pani Monika Okoń. Przed budynkiem GCKiS odbywał się pokaz sprzętu i wozu bojowego Państwowej Straży Pożarnej oraz policyjnego radiowozu.

Całodzienny program był przeplatany licytacjami przedmiotów i voucherów na rozmaite usługi. W trackie niezwykle emocjonujących licytacji można było stać się szczęśliwym posiadaczem m.in.: voucherów na masaże, badania, spektakle, koncerty, zakupy, bonów podarunkowych do restauracji, kawiarni, winiarni, salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Wśród wyjątkowych fantów przekazanych na licytacje należy wymienić piłkę z podpisami reprezentacji Ukrainy w piłce nożnej przekazaną od Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy, loty paralotnią od Triada Dom, pakiet gadżetów żużlowych z autografem Maćka Magic Janowskiego od Janowski Team, przejażdżki motocyklami od Adriana Opałki, domowe ciasta od Brzykowian oraz wiele innych wspaniałych rzeczy, których nie sposób tu wymienić.

Poprzez licytacje prowadzone na scenie udało się zebrać sumę 9954,32 zł, która stała się częścią łącznej kwoty 32. Finału WOŚP w Trzebnicy w wysokości 58 470,28 zł.

Zgromadzenie ich nie byłoby możliwe, gdyby nie otwarte serca darczyńców. Wśród nich: Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, Janowski Team, El Gato Coffee Roasters, Triada Dom, Restauracja Oaza, Chicken World, Wrocławski Teatr Współczesny, Hotel Trzebnica, Winnica 55-100, artKawiarnia, Trzebnicki Park Wodny Zdrój, Bazarek Adrian Opałka, Brzykowianie, Kino Polonia 3D, Salon Urody Contigo, Władysław Ruszkiewicz, Delikatesy Premium, Agata Nadolna-Dobry Dietetyk, Kino Polonia 3D, Gordonki, Sklep z bielizną Joanna, Image Home-Wnętrza Marta Białobrzeska-Ługowska, Joanna Lewandowska make-up, Gminne Centrum Sportu, Winnica L’Opera, MedicSpa, Salon Fryzjerski Wizard Miłosz Wiraszka, Mozzarella 2.0, NFM Wrocław, Przemek Orłowski, ProActive, Reh4U, Sekcja Muzyczna w Trzebnicy, Stary Klasztor we Wrocławiu, StepMed, Salon Optyczny Szeroko Otwarte, sołectwo Skarszyn, Marianna Kulik, Magdalena Orzechowska, Wodociągi Bychowo, Wypożyczalnia samochodów w Trzebnicy, Małgosia Gorczyca z dziećmi, Marta Fedyk-Tylko Spróbuj, Herbaciarnia z Kocim Wdziękiem, Patrycja Uleryk.

Specjalne podziękowania należą się ekipie z Gospody u Piecha, która ugotowała przepyszną zupę pomidorową dla wolontariuszy oraz panu Markowi Czernikowi i firmie Show Design za użyczenie profesjonalnego i wyjątkowego oświetlenia scenicznego.

Dziękujemy za wspólnie spędzoną niedzielę pełną dobra, uśmiechu i pomocy. Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

 
 

 

 

Przewiń do góry