Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest poniedziałek 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Aktualności i wydarzenia biblioteczne

 • Konkurs na Misiową zakładkę rozstrzygnięty!

  misiowa zakładka konkurs 2021_3_RGB_www_mini.jpeg

  Do konkursu zgłoszono 57 zakładek, bardzo cieszymy się z tak licznego udziału dzieci. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie, wykonali  i dostarczyli zakładki na konkurs. Rozdanie nagród i dyplomów odbędzie się 2 grudnia (czwartek) w sali spotkań w Ratuszu:

  klasy 0 - I zapraszamy o godz. 16.00

  klasy II - III zapraszamy o godz. 16.30

 • Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych

  1632217097.jpeg

  Z przyjemnością informujemy, że Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Trzebnicy otrzymała dofinansowanie w wysokości 9 461,00 zł  na zakup nowości wydawniczych, które „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

 • Spotkanie autorskie ze Stanisławem Dzierniejką

  spotkanie autorskie zajawka.jpeg

  Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie ze Stanisławem Dzierniejką.

 • Spotkanie autorskie z Marią Paszyńską

  Paszyńska1.jpeg

      29 września 2021 r., na scenie ArtKawiarni gościliśmy znaną, cieszącą się uznaniem i sympatią wielu czytelników autorkę powieści obyczajowo-historycznych, Marię Paszyńską.

 • Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

  DKK 24.09.2021.jpeg

  Po wielu miesiącach przerwy spowodowanej pandemią Covid-19,  Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzebnicy wznowił swoją działalność.  Pierwsze spotkanie, które odbyło się 24 września 2021 r., zgromadziło czytelników zainteresowanych wyjątkowym tematem. „Świat Ciszy”, kultura i jakość życia osób niesłyszących oraz słabosłyszących były motywem przewodnim wrześniowych prezentacji i dyskusji.

 • Narodowe Czytanie 2021

  d10i0084.jpeg

  Dnia 4 września 2021r., z inicjatywy Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy, w sali widowiskowo-kinowej Gminnego Centrum Kultury i Sztuki, odbyła się dziesiąta odsłona Narodowego Czytania. Akcja wspólnego wykonywania ważnych dzieł należących do kanonu literatury polskiej została zapoczątkowana w 2012 roku przez Kancelarię Prezydenta RP. Pierwszym utworem wykonanym w ramach Narodowego Czytania był „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. Lekturą obowiązującą w tegorocznej edycji stała się „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

 • Mała książka – wielki człowiek. Pierwsze dyplomy rozdane!

  mk_wcz.png

  Z dumą ogłaszamy, że pierwsze dyplomy w ramach akcji “MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK” zostały rozdane.

 • Legimi - nowe kody

  logo-legimi-2.jpeg

  Informujemy, że obecne kody Legimi ważne są do 3 stycznia 2020 r. Nowe kody dostępu do Legimi zostaną wygenerowane dopiero 4 stycznia 2021 r. Prosimy o zamawianie nowych kodów mailowo lub odbieranie ich osobiście 4 stycznia od godz. 10.00!

 • Narodowe Czytanie 2020

  _11.jpeg

  Ideą Narodowego Czytania jest dotarcie do szerokiego grona Polaków oraz popularyzacja czytelnictwa.

 • Drodzy Mieszkańcy!

  fiś.jpeg

  W związku z nowymi wytycznymi rządu RP dotyczącymi możliwości otwarcia bibliotek i obiektów sportowych, informujemy, że rozpoczęliśmy przygotowania do otwarcia Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej, Stadionu Miejskiego i orlików.