Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest sobota 03 grudnia
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Aktualności i wydarzenia biblioteczne

 • Misiowa Krzyżówka - Wyniki!

  misiowy konkurs wiedzy_A3.jpeg

  Z przyjemnością informujemy, że znamy już zwycięzców Konkurs Misiowa Krzyżówka.

 • Spotkanie autorskie z Małgorzatą Zwierzyk-Krzak

  spotkanie autorskie mzk.jpeg

  Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Małgorzatą Zwierzyk - Krzak, poetką i pisarką z Trzebnicy.

 • Biblioteka dla Seniora

  dkk 21.09.jpeg

  W środę 21. września odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Biblioteka dla Seniora” w ramach DKK w Trzebnicy. Była to okazja do poznania miłych, serdecznych osób, a także rozmów na ciekawe tematy.Wszystkiemu towarzyszył aromatyczny zapach kawy i smak dobrych ciastek. Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne „Spotkanie przy kawie”, które odbędzie się w środę 19 października o godz. 11.00.

 • Spotkanie autorskie z Tanyą Valko

  spotkanie autorskie_tanya_valko_2022_1.3.jpeg

  Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Tanyą Valko - autorką bestsellerowej Arabskiej Sagi.

  28 września/ godz. 18.00/ artKAWIARNIA

 • Edukacja domowa w bibliotece

  IMG_9275.jpeg

  W poniedziałkowy poranek, 12 września, pracownicy biblioteki z radością powitali dzieci z naszej gminy kształcące się w trybie edukacji domowej. Dzieci odwiedziły bibliotekę, aby poznać księgozbiór i zasady wypożyczania książek. Młodzi Czytelnicy chętnie słuchali i odpowiadali na pytania bibliotekarza.

 • Narodowe Czytanie 2022

  narodowe czytanie 2022.jpeg

  W sobotę 3 września mieszkańcy Gminy Trzebnica mieli okazję uczestniczyć w 11. ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Tegoroczna trzebnicka edycja akcji odbyła się w sali widowiskowo-kinowej Gminnego Centrum Kultury i Sztuki, a do wspólnej lektury „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza – w 200. rocznicę ich publikacji – zaprosił burmistrz Marek Długozima. Akcja objęta jest honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

 • Soboty pracujące w bibliotece

  logo3 do alertu na www.png

  Informujemy, że od września biblioteka będzie czynna również w każdą pierwszą i trzecią sobotę miesiąca od 9.00 do 13.00.

 • Nowa siedziba biblioteki

  otwarcie_biblioteki_1.3_cmyk-03.jpeg

  Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich Czytelników do nowej siedziby mieszczącej się w budynku GCKiS przy ul. Prusickiej 12.

 • Spotkanie autorskie z Martą Szloser

  20220512_095846.jpeg

  12 maja w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek gościliśmy panią Martę Szloser, autorkę książek kulinarnych oraz dziecięcych. Spotkanie autorskie połączone było z warsztatami plastycznymi, w których udział wzięła klasa II c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy.

 • Zabierz książkę do domu

  20220509_130221.jpeg

  9 maja na trzebnickim Rynku miłośnicy książek mieli nie lada gratkę, przed biblioteką czekało na nich stoisko z książkami, na którym każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.  Wydawnictwa  udostępnione zostały mieszkańcom nieodpłatnie w ramach akcji „Zabierz książkę do domu”, której ideą jest rozpowszechnianie literatury, dzielenie się książkami oraz promowanie czytelnictwa.