Jest taki dzień w roku, na który z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci. To 6 grudnia – Mikołajki. Z tej okazji długo wyczekiwany święty Mikołaj przybył do Trzebnicy, aby spotkać się z najmłodszymi mieszkańcami miasta. Do świątecznej zabawy na trzebnickim rynku zaprosił burmistrz Marek Długozima.

Zanim jednak Święty Mikołaj pojawił się w sercu miasta, wszystkich zgromadzonych przywitał burmistrz Marek Długozima, który zaprosił dzieci do świątecznej zabawy. – Ogromnie się cieszę, że po raz kolejny w tak licznym gronie spotykamy się na Trzebnickim Rynku, aby wspólnie świętować ten piękny czas. Przed nami wieczór pełen atrakcji. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo niespodzianek, ale najważniejszą z nich będzie spotkanie ze Świętym Mikołajem. Życzę wspaniałej mikołajkowej zabawy! Z tego miejsca chciałbym zaprosić Państwa w niedzielę 17 grudnia, również na trzebnicki rynek, gdzie odbędzie się Wigilia dla mieszkańców. Zapraszam do wspólnego świętowania! – powiedział burmistrz.

Następnie dzieci obejrzały występ artystyczny „Elfy w Tarapatach” przygotowany przez Teatr Avatar. Tuż po przedstawieniu nadszedł czas na zapalenie lampek na choince, która tak, jak miało to miejsce w poprzednich latach, stanęła przy trzebnickim ratuszu. Tradycyjnie mieszkańcy Trzebnicy wspólnie odliczyli czas do odpalenia światełek na świątecznym drzewku. Rozświetlona choinka od razu wprowadziła magiczny  nastrój Bożego Narodzenia.

W tym dniu poznaliśmy także wyniki konkursu na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową zorganizowanego przez Gminne Centrum Kultury i Sztuki. W kategorii przedszkola zwycięzcą został  Antoni Suropek z Przedszkola „Czerwony Balonik”, II miejsce zajął Krzyś Pluszczyk z „Przedszkola Integracyjnego”, natomiast III miejsce Maksymilian Koćma z „Przedszkola Niezapominajki”. W kategorii szkoły podstawowe klasy 0-3: I miejsce zdobył Leonard Michoń z SP 3, II miejsce Adam Walat z SP 3 oraz III miejsce Marysia Pastuszka z SP3. W kategorii szkoły podstawowe klasy IV-VIII: I miejsce – Klara Lemiasz ze Szkoły Podstawowej w Masłowie, II miejsce - Maria Kaczmarek z SP 2, natomiast III miejsce – Ania Winkler z SP 3. Nagrody zwycięzcom wręczył burmistrz Marek Długozima.

Na koniec zjawił się długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci gość. Święty Mikołaj przybył do miasta w towarzystwie swoich niezawodnych elfów. Później Mikołaj zasiadł na specjalnym tronie przy choince, gdzie pozował do zdjęć i wręczał słodkie upominki. Spotkanie na trzebnickim rynku w otoczeniu zimowej scenerii z pewnością pozwoliło poczuć klimat zbilżających się Świąt Bożego Narodzenia.  

Przewiń do góry