W Laboratorium Młodego Czytelnika odbyliśmy lekcję kleksografii podobną do tej, jaką realizowali uczniowie Akademii Pana Kleksa. Dzieci wysłuchały fragmentu książki Jana Brzechwy opowiadającego o przebiegu tych zajęć. Oglądaliśmy reprodukcje słynnych obrazów realistycznych i abstrakcyjnych. Poznaliśmy również nazwy wybranych kolorów w zestawieniu ze znanymi nam już wcześniej nazwami zwierząt (czarny goryl, szary słoń, biały niedźwiedź, żółty lew).

Do tworzenia własnych prac i mieszania barw używaliśmy nietypowych narzędzi, takich jak grzebienie, szczoteczka do zębów, liście, patyczki do uszu, rurki do dmuchania, plastykowe kulki czy własne dłonie. Dzięki sporym stołom w pracowni nie obawialiśmy się chlapnięć i kleksów.

Gdy prace wyschną każdy będzie mógł z nich złożyć swój własny zeszyt do kleksografii. Do zobaczenia wkrótce na kolejnym spotkaniu z kolorami!

P.S. Zapraszamy Młodych Czytelników do wypożyczania książek z działów "Sprawne ręce" "Sztuka", "Malarstwo" i "Malujemy", które są cenną inspiracją do tworzenia dzieł malarskich w domowym zaciszu.

 

Przewiń do góry