12 lipca 2023 r. "Rodzinna mapa marzeń"
Zajęcia odbyły się w Sali Retro w Gminne Centrum Kultury i Sztuki . Prowadziła je Pani Ewa Karuga-Kuźniewska
Zajęcia dla rodziców z dziećmi prowadzone prostymi metodami plastycznymi. Miały na celu wzmocnienie relacji rodzinnych. Czas spędzony nad tworzeniem wspólnego obrazu rodziny ,domu,wakacji wpłynął korzystnie na wzajemne zrozumienie. Dzieci jak i dorośli bawili się super. Pod koniec zajęć dzieci tworzyły slime. Swoje RODZINNE MAPY MARZEŃ jak i SLIME rodzice i dzieci zabrały ze sobą do domu.
 

 

 
 
24 sierpnia 2023 r. - "Zabawy z wyobraźnią" - spotkanie autorskie z Panią Magdaleną Zarębską.
Były rozmowy dlaczego warto czytać książki. Przedstawienie kilku książek - krótko, żeby pokazać, o czym lubi pisać Pani Magdalena. Z racji, że było to spotkanie dla dorosłych i dzieci nie zabrakło również
- Kraina Nieczytania - zabawy z wyobraźnią
- Borys i Zajączki - zwierzęta wokół nas. Inteligencja emocjonalna, mowa ciała, porozumienie między człowiekiem a końmi
Po prezentacji zdjęć, czas na zabawy ruchowe, kalambury, zgadywanki. Podsumowanie spotkania i czas na zadawanie pytań.
Dziękujemy za wór wiedzy czym jest czytanie, jak do tego podejść aby się nie zniechęcić.
 

 

 
01.09.2023 - "Fascynujący świat pszczół"
W sali Retro GCKiS odbyły się warsztaty pt: "Fascynujący świat pszczół". Wydarzenie było skierowane dla dużych i małych. Podczas zajęć można było dowiedzieć się kim jest pszczelarz, co to jest pasieka, gdzie mieszka pszczoła miodna, jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata. Można było też dotknąć i zobaczyć narzędzia pszczelarza potrzebne do pracy. Program był dostosowany dla każdej grupy wiekowej. Każdy mógł ubrać kapelusz pszczelarza. Praktyczną częścią było zrobienie swojej świeczki z wosku pszczelego.
Dziękujemy Pasiece Wilczyckie Złoto.
 

 

 
 
07.10.2023 - "Sensoplastyka - zabawa wszystkimi zmysłami"
W sali Retro przy GCKiS odbyły się zajęcia prowadzone przez Sensoryczne Smyki - Gabinet Terapii I Rozwoju Dziecka. Podczas zajęć maluszki (2-7 lat) miały możliwość smakowania, wąchania oraz dotykania różnych produktów spożywczych. Eksperymentowały również poprzez mieszanie składników ze sobą przy czym byli bardzo zainteresowani co im z tego wyjdzie.
 

 


 
26.10.2023 - "Jesiennie wianki. Filc i florystyka"
Podczas zajęć uczestnicy wykonali jesienne dekoracje ucząc się techniki filcowania wełny czesankowej na sucho oraz kompozycji tworząc własne aranżacje. Dziękujemy Gminne Centrum Kultury i Sztuki oraz Gminie Trzebnica współpracę i możliwość prowadzenia zajęć.
 

 

 
04.11.2023 - "Kocham Cię Polsko"
Kreatywne warsztaty patriotyczne dla dzieci i rodziców prowadzone były przez Ewę Karugę-Kuźniewską .
Listopad to wyjątkowy miesiąc dla każdego Polaka. Spotkaliśmy się by razem przygotować się do Święta Niepodległości! Podczas zajęć malowaliśmy flagi oraz godło Polski. Rozmawialiśmy o symbolach narodowych. Robiliśmy razem kotyliony, aby podkreślić swoją dumę z bycia Polakiem. Był konkurs rodzinny wiedzy o Polsce!
 

 

 
14.11.2023 - "Cukrzyca epidemią XXI wieku"
14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy. Właśnie dziś jesteśmy na warsztacie w Sali Retro przy Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnica gdzie Dr n. med. Agnieszka Bronowicka-Szydełko, biochemik i diagnosta laboratoryjny prowadzi wykład dotyczący cukrzycy.
Cukrzyca typu 2 jest ogłoszona jedyną chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Szacuje się, że w 2035 r. nawet pół miliarda osób na świecie będzie miało rozpoznaną tę chorobę, przy czym wiele osób będzie niezdiagnozowanych. Cukrzyca typu 2 dotyczy coraz większej liczby młodych osób. Dobre nawyki żywieniowe i odpowiedni styl życia mogą jednak opóźnić pojawienie się choroby.
Dlatego tak ważna jest nasza wiedza i świadomość w tym temacie.
 

 

 
22.11.2023 - "Kreatywne zabawki sensoryczne"
W Sali Retro przy GCKiS odbyły się warsztaty sensoryczne prowadzone przez Sensoryczne Smyki - Gabinet Terapii i Rozwoju Dziecka. Dzieci tworzyły swoje zabawki.
 

 

 
 
 
Spotkania i warsztaty dofinansowano przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w konkursie Po Pierwsze Rodzina.
Przewiń do góry