W środowy wieczór 15 listopada w sali kinowo - widowiskowej GCKiS odbył się wyjątkowy koncert z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora.

Na specjalne zaproszenie Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy wystąpiła Joanna Dark z projektem „Osiecka/ Przybora – Ale Jazz!” z jazzowym kwartetem znakomitych instrumentalistów w składzie: Filip Wojciechowski – fortepian, Paweł Pańta – kontrabas, Dorota Piotrowska – perkusja, Mariusz Kozłowski – saksofon.

Publiczność mogła wysłuchać smoothjazzowych aranżacji znanych piosenek Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory: „Przytul mnie”, „Na całych jeziorach ty”, „Ja nie chcę spać”, „Bar Nostalgia”, „Kołysanka dla okruszka”, „Pejzaż bez ciebie”. Wieczór dopełniła poezja Grzegorza Nowickiego.

Autor osobiście przeczytał swoje utwory, w których stawia ważne pytania o granice ludzkiej wrażliwości, o przemijaniu i miłości.

Za udział w koncercie wszystkim zgromadzonym podziękował burmistrz Marek Długozima. – Serdecznie dziękuję Państwu za obecność podczas dzisiejszego koncertu. Ogromnie się cieszę, że przyjęli Państwo moje zaproszenie i wspólnie mogliśmy udać się w przepiekaną podróż muzyczną, w którą zabrała nas niezwykła Joanna Dark wraz ze swoim zespołem. Jestem pod wielkim wrażeniem występu artystów. To był wieczór pełen muzycznych wrażeń. Mam nadzieję, że na długo pozostanie w Państwa pamięci. Z tego miejsca chciałbym podziękować pani Dorocie Piotrowskiej perkusistce jazzowej, z którą znamy się i mieliśmy już okazję współpracować przy takich projektach, jak „Jazz nad Odrą” czy warsztaty New York Jazz Masters w Trzebnicy. Cieszę się, że po raz kolejny udało nam się stworzyć muzyczną ucztę dla naszych mieszkańców.

W Gminie Trzebnica od lat organizowane są wydarzenia z myślą o seniorach. Cyklicznie odbywają się specjalne pokazy filmowe, występy artystyczne czy koncerty. Wszystkie są bezpłatne.

Atmosfera podczas koncertu była wyjątkowa i nostalgiczna. Dziękujemy za obecność i wspólnie spędzony wieczór.

 

 

 

 

Przewiń do góry