W środę 11 stycznia w sali Retro GCKiS odbyło się poetycko-muzyczno-taneczne spotkanie noworoczne. Przybyło na nie ponad 90 osób. Z pięknymi kolędami i pastorałkami wystąpił Zespół "Mozaika" ze Skarszyna.
Okolicznościowe wiersze świąteczne własnego autorstwa przedstawili Członkowie sekcji literackiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Tęcza": Pani Zofia Andrzejczak, Pani Danuta Tylus, Pani Janina Jędrzejczyk oraz Pan Jacek Pasek, natomiast opowiadanie świąteczne przeczytała jego autorka Pani Wiesława Kucięba. Do grona wykonawców dołączył również Pan Andrzej Karcz grając na trąbce znane i lubiane kolędy. Zebrani towarzyszyli mu śpiewem. Wspaniałym akcentem kończącym spotkanie okazały się dynamiczne i ujmujące treścią jasełka Teatru Tańca "Impresja", które zostały nagrodzone entuzjastycznymi oklaskami.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników spotkania do sali Retro wróciła na chwilę magiczna, świąteczna atmosfera. Jesteśmy bardzo wdzięczni Uniwersytetowi Trzeciego Wieku "Tęcza" oraz Zespołowi "Mozaika" za współorganizację tego wydarzenia. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Haliny Wawruszczak, Pani Janiny Klin oraz Pani Haliny Gdowskiej-Moroń, bez których inspiracji i zaangażowania impreza nie mogłaby się odbyć. Wierzymy, że z tak pięknego i pełnego dobrych emocji spotkania nasi Czytelnicy wynieśli ciepło i radość oraz dobre myśli na cały Nowy Rok. Wszystkim Gościom serdecznie dziękujemy za przybycie!

 

Przewiń do góry