Nasza Biblioteka po raz kolejny bierze udział w akcji „Mała książka-wielki człowiek”, realizowanej przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w którym do tej pory wydaliśmy kilkaset wyprawek naszym Małym Czytelnikom.

Kampania skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców i ma na celu upowszechnianie dostępu do bezpłatnych, pięknie wydanych i mądrych książek oraz zachęcanie do wspólnego czytania i regularnego odwiedzania biblioteki przez całe rodziny.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym (rocznik 2017-2020), które odwiedzi naszą Bibliotekę otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej:

  • książkę „Krasnal w Krzywej Czapce” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, autorstwa znanego i cenionego pisarza Wojciecha Widłaka z znakomitymi ilustracjami Aleksandry Krzanowskiej
  • broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece”- przypominającą o nieocenionej roli książek w rozwoju dziecka i korzyściach wynikających z regularnego czytania i odwiedzania biblioteki.
  • Kartę Małego Czytelnika na którą za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK, wszak miłość do książek jest prezentem na całe życie!

plakat.png

Przewiń do góry