4. października Gościem MiGBP był Maciej Siembieda – dziennikarz, autor znakomitych reportaży publikowanych m.in. na łamach paryskiej „Kultury”, miesięcznika „Odra”, „Polityki” czy „Przekroju”, a także twórca poczytnych powieści kryminalno - sensacyjno – historycznych, które zdobyły już uznanie czytelników w całej Polsce.

Spotkanie autorskie w Sali Retro było okazją do poznania tajników warsztatu naszego Gościa, sposobów odnajdywania ciekawych tematów do pracy twórczej, a także procesu powstawania jego powieści. Autor chętnie i z humorem odpowiadał na liczne pytania Czytelników, intrygował  niesamowitymi opowieściami, które wydarzyły się  naprawdę. To właśnie w nich tkwi tajemnica powodzenia książek Macieja Siembiedy, który umiejętnie łączy fikcję literacką z najbardziej nieprawdopodobnymi historiami pisanymi przez samo życie.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z cyklem sześciu książek, których bohaterem jest prokurator IPN Jakub Kania (444, Miejsce i imię, Wotum, Kukły, Kołysanka, Orient), a także powieści szpiegowskiej „Gambit” i sagi polsko-greckiej pt. „Katharsis” i „Nemezis”.

 

Przewiń do góry