Dzieci uczące się w systemie edukacji domowej przybyły na swoje pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie w bibliotece! Bardzo cieszymy się z ich odwiedzin i z zaangażowania Młodych Czytelników w rozmowę o naszej lekturze. Była nią książka "Co robisz z pomysłem?" autorstwa Kobi Yamady z pięknymi ilustracjami Mae Besom, uhonorowana licznymi nagrodami wydawniczymi. Książka w intrygujący sposób pokazuje jak ważna jest wytrwałość i wiara we własne siły w realizacji pomysłów, daje wiarę w to, że nasze dobre myśli i działania mogą zmienić świat na lepszy.
Dzieci chętnie odpowiadały na pytania-zagadki dotyczące książki. W krótkim czasie przyszło im do głowy sporo pomysłów na proste zastosowanie niewielkiej karteczki. Niektóre doceniły prosty sposób wykonania z niej gwizdka, a jedno z dzieci przyniosło ze sobą własny pomysł na instrument muzyczny. Gratulujemy i czekamy na efekty pierwszych testów prototypu.
Wszystkim Uczniom życzymy wielu ciekawych pomysłów do zrealizowania w nowym roku szkolnym, a po inspiracje zapraszamy na biblioteczne półki do działów "Biografie" oraz "Wynalazki i odkrycia". Znajdziecie tu mnóstwo ciekawych historii o badaczach, odkrywcach i wytrwałych realizatorach pomysłów, nawet tych, które początkowo wydawały się innym trudne albo niemądre.

 

 


 

Przewiń do góry