Horntet to grupa muzyczna złożona z młodych, lecz bardzo doświadczonych scenicznie i niezwykle ekspresyjnych muzyków - absolwentów Akademii Muzycznych w Krakowie oraz Katowicach. Charakterystyka brzmienia zespołu opiera się na jazzie lat 60-tych, który w połączeniu z nowoczesnymi technikami wykonawczymi muzyki współczesnej i nietuzinkowej werwie daje nam obraz surowego, elektryzującego i fakturalnie zaawansowanego brzmienia. W repertuarze oprócz własnych kompozycji znajdują się również aranżacje standardów jazzowych Horace'a Silvera i Theloniousa Monka. Zespół został doceniony na wielu konkursach oraz festiwalach krajowych i międzynarodowych. W 2019 roku otrzymał I miejsce na konkursie Tarnów International Jazz Contest w kategorii zespołowej Open, w 2021 roku uznany za najlepszy zespół XXIII Przeglądu Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. W 2022 roku zespół zdobył tytuł finalisty konkursu 47. Klucz do Kariery w Gorzowie Wlkp. oraz Grand Prix konkursów: Blue Note Poznan Competition, 24. Bielska Zadymka Jazzowa w Katowicach, Young Crocus Jazz Contest w Jeleniej Górze, a także Konkursu na Indywidualność Jazzową na 58. Międzynarodowym Konkursie Jazz nad Odrą we Wrocławiu.

 W lipcu 2023 w związku z wygraną w konkursie “Jazzowy Debiut Fonograficzny” (organizowanym przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca) ukazała się debiutancka, studyjna płyta zespołu wydana nakładem wydawnictwa ForTune.

 

Skład zespołu:

Robert Wypasek - saksofon tenorowy i sopranowy

Szymon Ziółkowski - saksofon altowy i sopranowy

Bartłomiej Leśniak - fortepian

Mikołaj Sikora - kontrabas

Piotr Przewoźniak - perkusja

 

Koncert Horntet w Gminnym Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy odbywa się w ramach cyklu JAZZ NIE TYLKO NAD ODRĄ, realizowanego przez Międzynarodową Fundację Jazz nad Odrą w 2023 roku. Celem cyklu koncertowego jest prezentacja muzyki jazzowej w zróżnicowanej stylistyce, formatach oraz wykonaniu, a także promocja młodych artystów jazzowych – laureatów kolejnych edycji Konkursu na Indywidualność Jazzową, który odbywa się podczas Międzynarodowego Festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu.

 

Koncert dofinansowano ze budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach obchodów Święta Województwa Dolnośląskiego oraz ze STOART.

JnO_Horntet_Plakat_DO WWW.png

Horntet1_by_Slawek_Przerwa.jpeg
zdj. Sławek Przerwa

Horntet2_by_Slawek_Przerwa 1.jpeg
zdj. Sławek Przerwa

Przewiń do góry