„Tak niewiele pragnę” – to seria koncertów rozrywkowo-edukacyjnych  z udziałem zespołu Fabryka w województwach: dolnośląskim i opolskim.

Fabryka istnieje od 2004 roku. Grupa łączny klasyczny rock i brzmienia elektroniczne. W swoich utworach grupa porusza często tematy historyczne, patriotyczne (bez patosu i egzaltacji), a także współczesne tematy społeczne – czasem nawet z przymrużeniem oka. Dzięki tym koncertom wartościowe aspekty życia człowieka zostaną wzbogacone i uwydatnione. Fabryka ma na koncie 5 wydawnictw. We wrześniu b.r.wydana zostanie nowa płyta zespołu – ku pokrzepieniu serc – „Będzie dobrze”. W programie koncertów „Tak niewiele pragnę” znajdą się utwory do poezji: Baczyńskiego, Gajcego (z albumu „Sierpień”), wolnościowe poezje z lat 80-tych (z płyty „Dziwny Stan”), sztandarowy „Złoty Róg” do tekstu Stanisława Wyspiańskiego oraz kilka najnowszych utworów z płyty „Będzie dobrze”.
W obecnych, trudnych czasach te wydarzenia pozwolą publiczności aktywnie uczestniczyć w koncertach i na chwilę oderwać się od otaczającej nas rzeczywistości. Muzyka zawsze łączy ludzi, pokolenia i różne style. Na koncerty zapraszamy miłośników muzyki rockowej i poezji. Liczymy na obecność na koncertach osób niepełnosprawnych oraz osób walczących z uzależnieniami. Informacje o koncertach i rezerwacji wejściówek pojawią się w mediach społecznościowych placówek kulturalnych i zespołu. Liczba miejsc ograniczona.

Fabryka to: Sly Domansky – wokal, Jarek Krzyżaniak – gitary, Wojtek Ruciński – gitara basowa, Łukasz Jakubowicz – instr. klawiszowe, Sławek Kazulak – perkusja.

Projekt realizowany jest przez Spółdzielnię socjalną „Zakątek Pomocy”.

Dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego”

22/09 TRZEBNICA – Gminne Centrum Kultury i Sportu (19.00)
23/09 JEDLINA ZDRÓJ – Park Zdrojowy (18.00)
13/10 DOBRZEŃ WIELKI – Gminny Ośrodek Kultury  (18.00)
14/10 KĘDZIERZYN-KOŹLE- Dom Kultury „Chemik” (19.00)
25/10 BYCZYNA – Ośrodek Kultury (18.00)
26/10 STRZEGOM – Centrum Kultury (18.00)
27/10 ŚRODA ŚLĄSKA  Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej(18.00)

Koncert plakat.jpeg

Przewiń do góry