MIASTO

„Wakacje na Farmie” - pod takim hasłem odbywały się letnie spotkania z dziećmi w Gminie Trzebnica. Tematem przewodnim każdych zajęć była wieś i wszystko, co się z nią kojarzy. W każdy wtorek i czwartek lipca dzieci brały udział w zajęciach kreatywnych, natomiast w każdą środę mogły uczestniczyć w zajęciach bibliotecznych. Warsztaty były bardzo zróżnicowane, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Podczas pierwszych zajęć dzieci wykonywały zabawkę sensoryczną w postaci ulubionego zwierzaka. Było dużo flamastrów, kleju, brokatu i wspaniałych pomysłów. Zadanie okazało się czasochłonne, ale na szczęście na zabawę z limbo wystarczyło czasu.
Pikselowa Farma bardzo zafascynowała dzieci podczas kolejnego wakacyjnego spotkania. Przy użyciu wzorników, kolorowych koralików i żelazka powstały zwierzątka oraz inne ciekawe wzory. Wyobraźnia pracowała, a skupienie i precyzja zdominowały całe zajęcia.
 
Drugi tydzień wakacji rozpoczął się od stworzenia personalizowanych toreb z motywami zwierząt, mieszkających na farmie, a na kolejnych warsztatach powstały ordery z ziemniaka, czyli badziki, potocznie zwane przypinkami.

Trzeci tydzień wakacji na farmie rozpoczęliśmy czysto i gładko, a wszystko za sprawą mydełek. Dzieci tworzyły czyściki farmerskie używając bazy mydlanej, barwników i zapachów. Powstało 130 mydełek w przeróżnych kształtach i kolorach, którymi dzieci sprawiedliwie się podzieliły. Podczas kolejnego spotkania powstały makiety gospodarstw. Dzieci stworzyły zabudowania wiejskie z kartonów, rolek papierowych, bibuły i kleju. Wszystkie razem utworzyły małą farmę.
 
Dzieci uwielbiają malować, więc w wakacyjnej ofercie pojawiły się również warsztaty malarskie, na których powstały wielkoformatowe obrazy kolorowej farmy. Mini murale przedstawiały zabudowania gospodarskie, zboża, słoneczniki i zwierzęta.
Mali artyści brudni i szczęśliwi kreatywnie spędzili czas.
Podczas ostatnich zajęć w mieście dzieci wykonały gry planszowe w klimacie gospodarstwa.
Posiłkowały się zasadami i wyglądem znanych i lubianych planszówek. Wyszło jak zwykle barwnie i oryginalnie!

 

 

WYCIECZKA NA BAZYLOWĄ POLANĘ

Wakacyjne wycieczki z GCKiS stały się już tradycją. Tym razem wybraliśmy się na Bazylową Polanę w Piotrkowiczkach, aby poczuć klimat wsi. Dzieci przespacerowały się między łanami pól, zażyły kąpieli leśnej i wodnej. Niewątpliwą atrakcją okazało się spotkanie z końmi i przejażdżka w siodle. Dzieci miały okazję poznać sposób dojenia krowy, ubijania masła i ręcznego prania na tarze. Przez cały dzień towarzyszyły nam malutkie kotki oraz wulkan energii w postaci psa Charliego. Największą frajdą okazała się zabawa na plaży, moczenie nóg i tworzenie budowli z piasku. Najedzeni kiełbaskami z ogniska, brudni, zgrzani i szczęśliwi wróciliśmy z wiejskiej przygody.

 

 

SOŁECTWA

Podczas tegorocznych wakacji odwiedziliśmy także sołectwa: Marcinowo, Ujeździec Wielki, Kuźniczysko, Księginice, Głuchów Górny. Frekwencja dopisała, więc zabawa była przednia. W każdy wtorek i czwartek sierpnia uczestnicy wykonywali kreatywne zabawki sensoryczne, używając swojej wyobraźni, flamastrów, tacek i kleju. Nie zabrakło śmiechu, rywalizacji w konkurencjach ruchowych i dobrej zabawy. Wielką frajdą było również kultowe limbo i wyścigi mini ciągników. Wszystkim spotkaniom towarzyszyła miła i rodzinna atmosfera. Miło było gościć w gminnych świetlicach i móc bawić się z tak licznymi grupami milusińskich.

Bardzo dziękujemy za udział we wszystkich zajęciach w ramach Wakacji na Farmie w Gminie Trzebnica!

 

 

Przewiń do góry