29 września 2021 r., na scenie ArtKawiarni gościliśmy znaną, cieszącą się uznaniem i sympatią wielu czytelników autorkę powieści obyczajowo-historycznych, Marię Paszyńską.

Instytut Piękności, Dwa światła czy Willa pod Zwariowaną Gwiazdą, a także cykle Owoc granatu i Wiatr ze wschodu to tytuły, które zdobyły już serca wielu osób zainteresowanych losami Polaków uwikłanych w historię II wojny światowej czy przemiany polityczne w Rosji I poł. XXw. 

Pisarka, varsavianistka i orientalistka opowiadała o sobie i swojej twórczości. Dowiedzieliśmy się o   drodze jaką przeszła od zawodu prawnika do zawodu pisarza, o jej zamiłowaniu do badania historii, o zainteresowaniu kulturą Bliskiego Wschodu (szczególnie Iranu), a także pragnieniu rzetelnego przekazywania wiedzy poprzez umiejętne łączenie faktów historycznych z interesującą fikcją literacką.

    Maria Paszyńska z wielkim sukcesem zadebiutowała w 2015 r. powieścią Niebotyk warszawski. Od tamtej pory udało jej się wydać siedemnaście kolejnych tytułów. 1 września 2021 ukazała się najnowsza książka Za zasłoną chmur, która wieńczy obszerny cykl Wiatr ze wschodu. Podczas  spotkania autorskiego pisarka wspomniała, że na kolejny utwór nie będziemy musieli długo czekać. Rzeczywiście, 27 października ukażą się jej „Cuda codzienności”. Będzie to lektura historyczna, ale jednocześnie zimowa, bożonarodzeniowa, po prostu świąteczna. Zapraszamy więc wszystkich Czytelników do zapoznania się z dotychczasową twórczością pani Marii Paszyńskiej, a także do śledzenia jej dalszej kariery pisarskiej. 

 

2021/09/29

Przewiń do góry