Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest sobota 01 kwietnia
Imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Wakacje z Dinozaurami

MIASTO

Wakacje z dinozaurami w GCKiS były pełne przygód i atrakcji.

Spotkania z dinozaurami upływały pod znakiem artystycznego tworzenia graffiti. Dzięki wspólnemu działaniu powstał wielkoformatowy krajobraz z t-rexem w roli głównej. Na zajęciach dzieci gościły przyjaznego dinozaura, który sprawdził czy obraz został dobrze namalowany. Dzieci zabrały swojego kolegę na spacer przed budynek GCKiS.

Dzieci wcieliły się również w paleontologów i szukały śladów dinozaurów, ukrytych na zalesionym terenie. Zadanie nie należało do najłatwiejszych, ale dzięki współpracy udało się odnaleźć wszystkie koperty z zadaniami i rozwiązać tajemnice zniknięcia małych dinusiów. Upał nie przeszkodził T-rexowi w dotarciu na zajęcia i pogratulowaniu dzieciom udanej misji. Jaszczur został wyściskany, a dzieci zmęczone, ale zadowolone wróciły do domów.

Zajęcia z szycia maskotek były bardzo czasochłonne i kreatywne jednocześnie. Dzieci były całkowicie pochłonięte tworzeniem swojej przytulanki w kształcie dinozaura. Było wycinanie, wypychanie, szycie i przyklejanie. Efekty są niesamowite! Mimo, że szablon przytulanki był dla każdego taki sam, to finalnie każdy dinozaur wyglądał jak z innej ery prehistorycznej.

Podczas zajęć gościliśmy także policjanta Adriana. Poruszał temat zachowania się nad wodą i w domu podczas nieobecności osób dorosłych. Dzieci uzbrojone w potrzebną wiedzę i odpowiedni sprzęt wyruszyły na Winną Górę w poszukiwaniu jaj dinozaurów. Każda skamielina została odnaleziona i można było rozpocząć pracę paleontologa. W ruch poszły szpachelki, rylce i pędzelki. Okazało się, że w jajach kryły się piękne dinozaury - w wersji mini.

 

SOŁECTWA

Podczas tegorocznych wakacji odwiedziliśmy także sołectwa: Szczytkowice, Jaźwiny, Cerekwicę, Taczów Wielki, Małuszyn. Frekwencja dopisała, więc zabawa była przednia. Dzieci tworzyły ogromną rzeźbę dinozaura, któremu nadały piękne tęczowe kolory. W swoją pracę wkładały mnóstwo pracy, więc efekt był niesamowity. Wizyty wielkiego T-rexa zawsze były zaskoczeniem dla wszystkich uczestników zajęć. Wielki Jaszczur nie mógł opędzić się od zaciekawionych milusińskich. Śmiechom i piskom nie było końca!

 

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

Ostatnim punktem naszej prehistorycznej podróży była wizyta we wrocławskim Muzeum Przyrodniczym i w Ogrodzie Botanicznym.

Mnogość eksponatów w muzeum zachwyciła każdego uczestnika, a wiedza, którą pięknie przekazała pani przewodnik, pozostanie w pamięci wszystkich na długi czas. Dzieci mogły zobaczyć zwierzęta, owady czy rośliny, które żyją na naszej planecie. Największe wrażenie zrobiły oczywiście olbrzymie szkielety: walenia, jelenia i słonia. Ciekawostką jest, że wszystkie eksponaty w muzeum to żyjące kiedyś stworzenia i są prawdziwe (z wyjątkiem ludzkiego szkieletu i modelu walenia w pomniejszeniu).
Rozemocjonowani opuściliśmy Muzeum Przyrodnicze, by udać się do pobliskiego Ogrodu Botanicznego. Tam czekało na wszystkich nie tylko piękne otoczenie roślin i wody, ale także zabawa w formie gry terenowej oraz wykopaliska z dinozaurami w roli głównej.
Wizytę we Wrocławiu zakończyliśmy spacerem po Ostrowie Tumskim oraz wizytą w znanej i lubianej restauracji.
Wszyscy wrócili cali zdrowi, uśmiechnięci i zmęczeni.

Bardzo dziękujemy nie tylko za wycieczkę, ale także za liczny udział we wszystkich zajęciach w ramach Wakacji z Dinozaurami w Gminie Trzebnica!