Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest sobota 01 kwietnia
Imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Rodzinne Świętowanie

Podczas świętowania Dni Rodziny Gmina Trzebnica stawia na wspólne spędzanie czasu. Nie inaczej było tym razem, już po raz ósmy. Trzebnickie rodziny mogły skorzystać z atrakcji, spotkań i warsztatów w przestrzeni kultury i sportu. Nie zabrakło także filmów i spektakli w Kinie Polonia 3D oraz zajęć czytelniczo – plastycznych w bibliotece.

Celebracja tego wyjątkowego czasu rozpoczęła się pysznie i muzycznie, bowiem w ostatni weekend maja gościły na trzebnickich stawach foodtrucki, a na scenie GCKiS odbyła się Gala Finałowa 26. Trzebnickiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej Biedronka.

We wtorek 31 maja tradycji stało się zadość, ponieważ miała miejsce kolejna już Rodzinna Sesja Fotograficzna. Wzorem ubiegłego roku chętne rodziny spotkały się w przestrzeni GCKiS, aby uwiecznić się na zdjęciach. Mnóstwo balonów i kolorowa Sala Dynamiki wprowadziły radosny klimat, więc wszyscy czuli się przed obiektywem dość swobodnie. Uśmiechy, wygłupy, a przede wszystkim bezcenne chwile razem – to wszystko rodziny będą mogły wspominać na zdjęciach.

 

Dzień Dziecka upłynął pod znakiem majsterkowania, ponieważ odbyły się Warsztaty z Tatą. Tematem przewodnim była budowa hotelu dla owadów. Ekologiczna inicjatywa bardzo przypadła do gustu zarówno dzieciom, jak i tatusiom. Przestrzeń przed pracowniami zamieniła się w prawdziwy warsztat. W ruch poszły młotki, wkrętarki, piły i takery. Finalnie powstały urocze mieszkania dla owadów złożone z szyszek, patyczków, siana i kory. Każdy z uczestników zadeklarował chęć powieszenia domku w ogrodzie lub na balkonie.

 

W czwartek 2 czerwca przyszła kolej na Warsztaty z Mamą, które polegały na tkaniu makatek. Przy użyciu rozmaitych włóczek, na małych krosienkach powstały kolorowe twory tkackie. Tkanie na krośnie to technika stara jak świat. Wbrew pozorom wcale nie jest bardzo trudna, o czym mogły się przekonać uczestniczki warsztatów. Pani instruktor pokazała podstawowe sploty i wyjaśniła, że ta technika wymaga cierpliwości i skupienia. Pomocnymi przyrządami okazały się: szpiczasta listewka, igły i długie szydła. Jedyne w swoim rodzaju kolorowe makatki będą stanowić ozdobę w domu uczestniczek.

 

Tydzień zakończył się tradycyjnie rodzinną imprezą, która w tym roku odbyła się na trzebnickich stawach.

 

 

  • Dzień Dziecka

    401 Finał Dni Rodziny.jpeg

    Wielki finał 8. Dni Rodziny w Trzebnicy odbył się w niedzielę 5 czerwca przy Trzebnickich Stawach. Na uczestników czekało wiele atrakcji, w tym - przemarsz rodzinny, występy artystyczne, rodzinne zawody sportowe oraz na zakończenie – koncert Alicji Janosz.