Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest sobota 01 kwietnia
Imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Dzień Dziecka

Wielki finał 8. Dni Rodziny w Trzebnicy odbył się w niedzielę 5 czerwca przy Trzebnickich Stawach. Na uczestników czekało wiele atrakcji, w tym - przemarsz rodzinny, występy artystyczne, rodzinne zawody sportowe oraz na zakończenie – koncert Alicji Janosz.

Otwierając wydarzenie burmistrz Marek Długozima powiedział: - Te dni mają bardzo głęboki wymiar rodzinny. Powołując je do życia już blisko dekadę temu, chciałem by był to czas, w którym rodziny będą ze sobą; w którym zwolnimy w codziennym zabieganiu i poświęcimy większość naszej uwagi bliskim. Stąd w całym tygodniu propozycje różnorakich warsztatów i zajęć sportowych przeznaczonych dla rodzin. W dzisiejszym świecie często brakuje nam czasu na zwyczajne przebywanie ze sobą, cieszenie się swoja obecnością, rozmowę czy proste gesty. To jest właśnie ten czas, ale chciałbym, by nie kończył się on w tym dniu, byśmy właśnie rodzinę na stałe stawiali w centrum naszych wartości. Dlatego Gmina Trzebnica wspiera rodziny, większość działań jakie podejmuję są ukierunkowane w stronę poprawy komfortu życia rodzin. Mamy swój autorski program Rodzina „Trzy Plus”, należymy do „Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny”, a w ubiegłym roku za działania na rzecz rodziny odebrałem z rąk premiera Mateusza Morawieckiego wyróżnienie w konkursie „Pro Familia” – mówił podczas otwarcia burmistrz Marek Długozima i dodał: -  Znajdują się tu dziś także goście specjalni z naszego miasta partnerskiego Kitzingen, na czele z nadburmistrzem Stefanem Güntnerem, bardzo miło jest nam ich powitać i pokazać te wartości, które wiem, że również im są bliskie. W dzisiejszych uroczystościach uczestniczą także dzieci z Ukrainy, które znalazły u nas schronienie przed koszmarem wojny, mam nadzieję, że dzisiejszy dzień da im kolejną chwilę wytchnienia – powiedział burmistrz Marek Długozima otwierając oficjalnie Trzebnicki Dzień Dziecka. Nadburmistrz Kitzingen Stefan Güntner podziękował za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w trzebnickim rodzinnym świętowaniu. Dodał, że sam bardzo ceni instytucję rodziny, a do Trzebnicy przyjechał wraz z żoną oraz trójką dzieci. Życzył też wszystkim udanego rodzinnego świętowania.

Podkreśleniem słów burmistrza Marka Długozimy o Gminie Trzebnica wspierającej rodziny, był moment oficjalnego przekazania informacji o dołączeniu do „Wielkiej Koalicji Gmin na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa. Certyfikat został przyznany przez Krakowską Akademię Profilaktyki, w uznaniu działań na rzecz rodziny oraz organizacji wielu skutecznych kampanii profilaktycznych.

Po oficjalnym otwarciu nastąpił moment tradycyjnego „Marszu Rodzinnego”, który poprowadziły trzebnickie Mażoretki wraz z piłkarzami Gminnego Klubu Sportowego Polonia. Uczestniczyły w nim trzebnickie rodziny, a także burmistrz Marek Długozima oraz goście z Kitzingen.

- Jestem zachwycona klimatem, pamiętam pierwsze dni rodziny przy trzebnickich stawach, a teraz znów tu wracamy. Świetna atmosfera zwieńczona superkoncertem Alicji Janosz - mówi jedna z odwiedzających, a inna dodaje: - Jesteśmy tu pierwszy raz za namową naszych znajomych, bardzo spodobał nam się teren przy stawach, dowiedzieliśmy się, że macie świetny Aquapark, także będziemy tu wracać z chęcią – podsumowuje.

Tego dnia można było zobaczyć pokaz Mażoretek, wysłuchać laureatów konkursu „Biedronka”, obejrzeć wystawę fotograficzną „KADR” czy zobaczyć pokaz umiejętności TAEKWON-DO. Punktualnie o 17 wystartował Bieg Rodzinny, w którym bardziej od wyniku liczyła się dobra zabawa. Podsumowaniem wydarzenia był koncert Alicji Janosz, który wzbudził aplauz młodej publiczności.