Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest piątek 31 marca
Imieniny: Balbiny, Kamila, Kornelii
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Jazzowa Wiosna w Trzebnicy

Jazzowa Wiosna w Trzebnicy – pod takim hasłem odbył się 13 maja koncert Steve Carrington Quintet w sali kinowo – widowiskowej GCKiS.

Koncert był częścią trasy koncertowej w Polsce i w Niemczech, której celem jest promocja najnowszej płyty Steva Carringtona, zatytułowanej „Friends R Family”. Płyta ta została nagrana podczas pandemii COVID-19 i ma szczególny wydźwięk, ponieważ lider zespołu jest również lekarzem. Koncert został współfinansowany z budżetu Gminy Miejskiej Trzebnica i został objęty patronatem honorowym burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy.

W skład zespołu Steve Carrinton Quintet wchodzą:
urodzony w Teaneck Freddie Hendrix na trąbce, pochodzący z Baltimore Joel Holmes na fortepianie, Ameen Saleem na kontrabasie oraz Dorota Piotrowska, polska perkusistka, która kształciła się w Amsterdamie i Nowym Jorku pod okiem mistrzów muzyki jazzowej, a która od kilku lat mieszka w Polsce gdzie gra w międzynarodowych projektach takich jak Sisters in Jazz, Ceacile Norby, Steve Carrington, czy polską legendą muzyki soulowej Ewą Urygą.

Dziękujemy za niesamowite dźwięki i klimat niczym w amerykańskich klubach jazzowych.