Miła, przyjazna, szczera, bezpośrednia – właśnie taka, jak przyjaciółka, którą chciałoby się mieć. Taką osobą jest właśnie pani Karolina Wilczyńska, która gościła w Artkawiarni, jako zaproszony przez bibliotekę w Trzebnicy pisarz w ramach DKK.

      Jej powieści są chętnie czytane, zajmują czołowe, miejsca na Top – listach największych księgarni, a w wielu bibliotekach, także w Trzebnicy, Czytelnicy czekają w kolejkach na możliwości ich lektury. W swojej twórczości pisarka porusza tematy trudne, ważne dla każdego człowieka. Pani Wilczyńska, jak nikt, rozumie kobiece emocje, zna skomplikowaną duszę kobiecą. Jej powieści skłaniają do refleksji, pomagają przetrwać trudne chwile, nie brak w nich jednak radości. Czytelniczki często utożsamiają się z bohaterkami jej powieści, są z nimi emocjonalnie związane, kochają je lub nienawidzą.

       W czasie spotkania pisarka opowiadała o swoich książkach, okolicznościach związanych z ich powstaniem i o swych planach na przyszłość.

       Atmosfera spotkania była niezwykle serdeczna, ponieważ już na początku, dzięki osobowości p. Karoliny, miedzy nią a widownią nie było żadnych barier, jedynie przyjazne porozumienie.  

 

2018/05/23

Przewiń do góry