Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest sobota 01 kwietnia
Imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Rodzinne warsztaty przyrodnicze Noc Sów

12 kwietnia we wtorkowy wieczór, odbyły się rodzinne warsztaty przyrodnicze „Noc Sów – Laboratorium wypluwek”. Punktualnie o godzinie 18, rozpoczęła się prezentacja o sowach, którą w ArtKawiarni przeprowadziła pani Dorota Karpowicz - Strojna.

Zaciemniona sala, odgłosy ptaków i relacja pani Doroty, przeniosła publikę (która dopisała w ogromnej ilości) w świat naszych nocnych drapieżników, czyli sów. Po wykładzie o poszczególnych rodzajach sów, ich zwyczajach i ciekawostkach, w doskonałych nastrojach przenieśliśmy się do Sali Retro. Tam na uczestników czekała prawdziwa gratka! Każda rodzina otrzymała profesjonalny zestaw do badania wypluwek, jak i same wypluwki. Każdy z osobna, mógł wczuć się w rolę ornitologa i przyrodnika.

Zajęcia były niezwykłą ciekawostką, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, którzy z nie mniejszym zainteresowaniem wcielali się w rolę naukowców. Całe rodziny zebrały się, by wspólnie spędzić czas, porobić coś innego, ciekawego, naukowego, pod okiem pani Doroty – miłośniczki ptaków i przyrody. Po skończonym badaniu, uczestnikom ciężko było się rozstać z prowadzącą, która nadal zaskakiwała nas wszystkich ciekawostkami przyrodniczymi.