Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest niedziela 28 maja
Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Święty czas Świętej Nocy

W piątkowy wieczór, 10 grudnia, Seniorzy z Gminy Trzebnica, odpowiadając na serdecznie zaproszenie burmistrza Marka Długozimy, wzięli udział we wspaniałym widowisku muzycznym -Koncercie Bożonarodzeniowym „Święty czas Świętej Nocy”.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem i serdecznie gratuluję artystom. Autorem muzyki i koncepcji koncertu jest pochodzący z naszej gminy Pawel Klin, który tego dnia wystąpił na scenie wraz z żoną Joanną, solistą Michałem Gaszem z narratorem Arturem Bocheńskim oraz wspaniałymi muzykami pochodzącymi z Wrocławia i Warszawy. Koncert na chwilę pozwolił nam wszystkim przenieść się w czas Bożego Narodzenia, a idea pojednania i przebaczenia, która mu towarzyszyła, była ważnym przesłaniem – powiedział burmistrz i dodał: -  Serdecznie dziękuję za udział w dzisiejszym koncercie Bożonarodzeniowym ,,Święty czas świętej nocy". Przeżywamy teraz Adwent, czas Radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Mam nadzieję, że dzisiejszy spektakl muzyczny był dla Was prawdziwą duchową ucztą. Ogromnie się cieszę, że tak licznie odpowiedzieliście na moje zaproszenie. Zawsze z wielką troską myślę o Was seniorach Gminy Trzebnica. Chcę Was zapewnić, że jesteście ważni dla mnie i wszystkich mieszkańców Gminy Trzebnica. Już teraz życzę Wam, by czas świąt był dla Was czasem przeżytym wśród bliskich i życzliwych Wam osób, by nikt z was nie był w tym czasie sam. Niech zagości w Waszych sercach radość i nadzieja i niech się spełniają Wasze marzenia, nawet te najmniejsze. I oczywiście w tych trudnych czasach, kiedy zmagamy się z pandemią, życzę nam zdrowia. Jak mówiło się w naszych domach: jak zdrowie będzie, to wszystko się ułoży – podsumował burmistrz.

Wydarzenie było jednym z wielu, które odbyły się w tym roku z myślą o seniorach. Warto wspomnieć specjalne pokazy filmowe, gdzie został zapewniony także transport dla mieszkańców sołectw. W Gminie Trzebnica funkcjonuje również dom dziennego pobytu Senior+, który jest czynny od poniedziałku do piątku, przez 8 godzin dziennie od 7.30 do 15.30. Zapewnia on swoim podopieczny opiekę i wyżywienie. Nie brakuje również oferty edukacyjnej, kulturalnej czy rekreacyjnej. Otacza opieką 16 osób z terenu Gminy Trzebnica nieaktywnych zawodowo, w wieku 60+.