Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest niedziela 26 marca
Imieniny: Dory, Olgi, Teodora
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Jarmark Bożonarodzeniowy na trzebnickim rynku

W weekend 4 i 5 grudnia serce Trzebnicy zaczęło mocniej bić, ponieważ w tym wyjątkowym czasie na trzebnickim rynku odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Roziskrzony mnóstwem świateł `przyciągnął tłumy ludzi pragnących poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Kramiki, które na czas Jarmarku stanęły przed Ratuszem zachwyciły mieszkańców mnogością asortymentu, można było zaopatrzyć się w domowe pierogi, ciasta i pasztety, atmosferę umilało i ocieplało grzane wino z przyprawami oraz aromatyzowane, korzenne herbaty. Wielki wybór wszelkiego rodzaju lokalnego rękodzieła zachwycał i wywoływał uśmiech na twarzach mieszkańców. Można było zakupić szydełkowe ozdoby, świąteczne wieńce, ekologiczne świeczki, ręcznie robione zabawki, porcelanę, torby i wiele, wiele innych przepięknych i unikatowych drobiazgów.

Na zbudowanej specjalnie na tę okazję scenie, atmosferę podgrzewał wesoły i energetyczny zespół Fruktaki, porywając do wspólnej zabawy dzieci i dorosłych. Wielkim zaskoczeniem okazał się występ artystów z Krakowskiego Teatru Ulicznego - Scena Kalejdoskop, interaktywne show urzekło i zaskoczyło wszystkich zebranych. Artyści przebrani za jasełkowe postaci wkroczyli bowiem na rynek na szczudłach, wymieszali się z tłumem i zaprosili mieszkańców do wspólnej zabawy. Show zakończyło się zrobieniem wraz z dziećmi świątecznego, pachnącego cynamonem ciasta, co pozwoliło poczuć zbliżającą się atmosferę wigilijnej nocy. Po takich szczególnych atrakcjach przyszedł moment na wspólne rozświetlenie choinki, na które serdecznie zaprosił mieszkańców burmistrz Marek Długozima. Momentem, na który czekały wszystkie dzieci było pojawienie się Świętego Mikołaja, który wraz ze swoimi pomocnikami rozdawał upominki i słodycze. Przy ogromnej choince, w otoczeniu bajkowych ozdób i świątecznej muzyce płynącej z głośników można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Ciepła i świąteczna atmosfera Jarmarku pozwoliła poczuć magię zbliżającego się czasu radosnego oczekiwania jakim są Święta Bożego Narodzenia i na długo zostanie w sercach mieszkańców.