Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest piątek 02 czerwca
Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

7. Finał Trzebnickich Dni Rodziny

Rodzinny przemarsz, występ mażoretek, Fruktaki, darmowe lody, dmuchańce, kurtyny wodne, gry i zabawy na boiskach sportowych – to tylko niektóre z licznych atrakcji, jakie czekały na uczestników Finału Trzebnickich Dni Rodziny, jaki odbył się 19 czerwca na terenie rekreacyjnym przy ul. Czereśniowej w Trzebnicy.

Wydarzenie rozpoczął tradycyjnie już przemarsz trzebnickich rodzin, który poprowadziły trzebnickie mażoretki wraz z piłkarzami Gminnego Klubu Sportowego Polonia. Uczestniczył w nim również burmistrz Marek Długozima: - Bardzo się cieszę, że mogliśmy się dziś spotykać na tym terenie przy ul. Czereśniowej. Powstał on i będzie rozwijany właśnie z myślą o rodzinie, wspólnym spędzaniu czasu i budowaniu silnych i trwałych więzi poprzez sport, rekreację i zabawę. Wierzę bowiem, że szczęśliwe rodziny są fundamentem dla rozwoju naszej ojczyzny.  Już w przyszłym roku powstanie tu wodny plac zabaw oraz kolejne atrakcje. Aż chciałoby się zacytować jeden z najsłynniejszych utworów braci Golec - „Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco”. Z tego ścierniska udało mi się uczynić jeden z najpopularniejszych terenów rekreacyjnych w Trzebnicy – powiedział burmistrz życząc udanej zabawy wszystkim zebranym. Dodał również, że podczas całego tygodnia czekało na mieszkańców wiele zajęć, w których centrum zawsze była rodzina.

Również mieszkańcy z zadowoleniem spędzili czas podczas pikniku: - Mieszkamy bardzo blisko, bo na osiedlu przy ul. Oleśnickiej, z okien widzimy ten teren rekreacyjny, boiska. Musze powiedzieć, że co chwilę widzę tu grupki młodych ludzi, a my sami korzystamy z placu zabaw. Fajnie, że finał Dni Rodzin odbył się właśnie tu, gdyby jeszcze temperatura była trochę niższa to zapewne byłoby też więcej ludzi. Ale ogólnie super impreza, podobały nam się dmuchańce, a syn był pod wrażeniem wozu strażackiego z OSP Cerekwica – mówi jedna z mieszkanek, a Pan Jakub dodaje:  - My jako mieszkańcy Grunwaldu, często odwiedzamy plac zabaw, który tu powstał, szczególnie podoba nam się tyrolka, dzisiaj skorzystaliśmy głównie z atrakcji piłkarskich, zjedliśmy lody i ochłodziliśmy się przeskakując przez kurtynę wodną. Gratuluję burmistrzowi odważnego pomysłu, utworzenia tu tej przestrzeni dla rodzin i ludzi młodych. Wcześniej zarośnięty teren, teraz ożył i dobrze służy mieszkańcom – podsumowuje.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość odwiedzenia strażaków ochotników z OSP Cerekwica. By dać ochłodę wszystkim zebranym, użyli oni działka wodnego, co wzbudziło jeszcze większy entuzjazm dzieci.

Punktualnie o godz. 18 wystartował bieg rodzinny, a sygnał do startu dał burmistrz Marek Długozima, który po ukończonym biegu wręczył wszystkim jego uczestnikom medale, a zwycięzcą nagrody rzeczowe. Bieg wygrała Anna Żuchowska-Chrzan z synem Dominkiem, drugie miejsce zajęli Bogusław Taurogiński z synem Cyprianem, a trzecie Marta Krawczyk z synem Mikołajem.

Zapraszamy już za rok na VIII. Trzebnickie Dni Rodziny!