Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest czwartek 30 czerwca
Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Finał 5. Trzebnickich Dni Rodziny

Słoneczna pogoda, miasteczko dmuchańców, liczne atrakcje i marsz rodzinny z największą liczbą uczestników w historii. Taki był Dzień Dziecka w Trzebnicy, który był jednocześnie podsumowaniem wielkiego święta – V Trzebnickich Dni Rodziny. W tym roku swoim honorowym patronatem wydarzenie objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

Tradycyjnie już obchody Dnia Dziecka w Trzebnicy rozpoczął Marsz Rodzinny. Wzięły w nim udziały trzebnickie rodziny z dziećmi, maskotka z Super Kotem, a także zespół mażoretek, który zakończył przemarsz wspaniałym pokazem tanecznym.

Finał 5. Trzebnickich Dni Rodziny zainaugurował burmistrz Marek Długozima. W słowach serdecznego przywitania zwrócił się do wszystkich zgromadzonych na Placu Pielgrzymkowym. – Cieszę się, że jest tu nas dziś tak wielu. W tym roku Dni Rodziny miały szczególny charakter i wpisywały się w obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Jak wiemy rodzina jest pierwszym miejscem, w którym kształcą się postawy patriotyczne. To w rodzinach z pokolenia na pokolenie przekazujemy wartości takie jak poszanowanie dla tradycji, kultury, historii. Wierzę, że program, który przygotowaliśmy dla Państwa w tym roku – liczne spotkania, koncerty, warsztaty – pozwoliły na wspólne spędzenie czasu i wzmocnienie więzi rodzinnych. Szczęśliwe rodziny są fundamentem dla rozwoju naszej ojczyzny. Co ważne, honorowy patronat nad  piątymi Trzebnickimi Dniami Rodziny objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda, która w swojej działalności wielokrotnie pokazała, jak ważne są dla niej wartości związane z rodziną. Życzę państwu niezapomnianych wrażeń, dobrej zabawy i wspaniałych chwil spędzonych z bliskimi mówił burmistrz podczas otwarcia.

Wszyscy trzebniczanie podczas Dnia Dziecka mogli zobaczyć zwycięski pokaz mażoretek, którym podczas Mistrzostw Polski w Kędzierzynie Koźlu grupa wywalczyła 3. miejsce w kategorii „Kadetki Defilada Baton”. Był to pierwszy z wielu występów przygotowanych tego dnia. Podczas finału na scenie swoje talenty muzyczne zaprezentowali także uczniowie, którzy na co dzień uczęszczają do Gminnej Szkoły Muzycznej - chór „Cantores Minores”, a także chór ze Szkoły Podstawowej nr 2. Gwiazdą dnia dziecka była Anna Kukawska w repertuarze Walta Dineya.

Tego dnia na rodziny czekały liczne atrakcje. W Miasteczku Rodzinnym znalazły się m.in. zabawy i konkurencje sportowe tj. mini siatkówka, tenis, chińczyk, domino, tor przeszkód, zabawy z szarfami gimnastycznymi oraz stoisko Street Workout. Dla najmłodszych przygotowano ogródek animacyjny z klockami, piłkami i zabawkami. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również strefa modelarzy. Jak co roku Miejska i Gminna Biblioteka w Trzebnicy zorganizowały strefę książki, a w niej atrakcje zarówno dla dzieci jak i rodziców. Dużym zainteresowaniem cieszyła się Loteryjka z Zagadką, w której każdy los wygrywał. Nagrodami były: książeczka, wafelek lub cukierki. W czasie, kiedy dzieci zmagały się z zagadkami, rodzice mogli wybrać sobie lekturę na stoisku „Zabierz książkę do domu”. Każdy, kto odwiedził stoisko biblioteki, zarówno mały jak i duży, odchodził z upominkiem.

Nie zabrakło także pyszności, które zaserwowała artKawiarnia. Były ciasta, wypieki, przepyszne, orzeźwiające lemoniady oraz smoothie. Niespodzianką były także darmowe lody ufundowane przez Cukiernię Beza. Ważnym punktem programu było ogłoszenie wyników Trzebnickiego Budżetu Obywatelskiego 2018. W tym roku głosami mieszkańców Gminy Trzebnica wybrany został projekt nr 2 pod nazwą: "Budowa boiska wielofunkcyjnego (boisko do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki) w Taczowie Wielkim".