Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest piątek 31 marca
Imieniny: Balbiny, Kamila, Kornelii
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Przemijanie - wernisaż wystawy

30 listopada 2018 r w Gminnym Centrum Kultury burmistrz Marek Długozima otworzył nową wystawę fotografii artystycznej pt.,,Przemijanie" autorstwa Marty Wojtowicz. Gośćmi wernisażu prac byli trzebniccy licealiści, których zaciekawiła tematyka prac artystki.

Filozoficzne tło przemijania oraz piękno kompozycji i światła w pracach fotograficznych przybliżyła uczniom kurator wystawy Łucja Kołodziejczyk. Licealiści w nietypowy sposób poznawali proces powstawania fotografii artystycznej. Wraz z Martą i opiekunami uczestniczyli w teatralnych inscenizacjach, odgrywając role kuratorów i odbiorców. Barwny i żywy dialog podczas spotkania z młodzieżą z pewnością wzbogacił ich doznania estetyczne. Wszyscy wspólnie analizowali proces przemijania w ludzkim życiu. Autorka zwróciła uwagę młodym odbiorcom na fakt, iż przemijanie jest piękne i nierozerwalnie związane z człowiekiem i jego życiem.

- Gratuluję niezwykłych, przemyślanych, i pomimo młodego wieku, bardzo dojrzałych prac. Wspaniale ukazują ludzkie emocje, które towarzyszą nam w jesieni naszego życia. Mam nadzieję, że skłonią one do refleksji również młodych ludzi, którzy tak licznie odwiedzają tę wystawę – powiedział burmistrz.

Wszystkich pasjonatów fotografii zapraszamy na wystawę fotografii do końca tego roku.