Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest środa 18 maja
Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

WOŚP zagrała w Trzebnicy

Podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zgodnie z tegorocznym hasłem „graliśmy dla dzieci małych i bez focha” na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W tegoroczną akcję WOŚP wpisało się tragiczne wydarzenie związane ze śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Jednak ten dzień to także całe pokłady dobra, ludzkiej hojności, życzliwości i współczucia, które były udziałem również trzebniczan.

13 stycznia 46 wolontariuszy nie tracąc ani minuty wyruszyło z puszkami w dłoniach na ulice Trzebnicy, by walczyć o zebranie jak największej kwoty dla najmłodszych dzieci. Kwestujący byli bardzo wytrwali i mimo niesprzyjających warunków pogodowych kontynuowali zbiórkę do poźnych godzin popołudniowych.

O godzinie 14:00 rozpoczął się bogaty program artystyczny. Jako pierwszy na scenie zaprezentował się Chór Cantores Minores Gminnej Szkoły Muzycznej w Trzebnicy. Kilka chwil później publiczność została pochłonięta bluesowo-rockowym klimatem. Na scenie zagrali energetyczni muzycy zespołu 1/2 Blues Power. Tego dnia serca widzów skradły również dzieci z sekcji Tańca Nowoczesnego oraz z zajęć Tańca Towarzyskiego prowadzonych przez Justynę Łukasiewicz. Młodzi tancerze z dumą prezentowali przygotowane specjalnie na tę okazję układy choreograficzne. Całodzienny program był przeplatany licytacjami przedmiotów i voucherów na rozmaite usługi. W trackie niezwykle emocjonujących licytacji można było stać się szczęśliwym posiadaczem m.in.: biletów na basen oraz kręgielnię, vouchera na lekcję gry na perkusji, sesję fotograficzną, zabieg pielęgnacyjny, vouchera na wykonanie tatuażu lub makijażu permanentnego. Za kwotę 400,00 zł została wylicytowana przejażdżka wojskowym motocyklem, tort z logo 27. Finału WOŚP sprzedano za sumę 450,00 zł, a bilety na spektakl „Żona do adopcji” wraz z możliwością zrobienia sobie zdjęcia z aktorami powędrowały do szczęśliwca za kwotę 200,00 zł.

Punktualnie o 16:00 na scenie pojawił się zespół Ktoś Gdzieś Kiedyś Coś, po których występie za kwotę 300,00 zł został zlicytowany zegar w kształcie płyty z logo zespołu. O godzinie 17:00 swoją cegiełkę w czynieniu dobra dołożył zespół IM FANKI TIM. Fani zespołu nie chcieli wypuścić artystów bez bisowego występu. Muzycznym emocjom nie było jednak końca, gdy jako kolejni zaprezentowali się uczestnicy Sekcji Wokalnej: Amelia Lubicz-Miszewska, Lilianna Saternus, Sylwia Zjawin. Sekcja rozpoczęła swoją działalność w GCKiS w listopadzie ubiegłego roku i jest prowadzona przez dyrygenta Chóru Akademickiego UAM Beatę Bielską. Po przeprowadzeniu serii udanych licytacji oglądaliśmy na scenie fascynujący pokaz siły. Trzebnicka grupa Street Workout jak zawsze wzbudziła podziw wśród publiczności.

 

O godzinie 19:00 weszliśmy ponownie w świat dźwięków. Trzebnickiej publiczności bardzo spodobał się występ wrocławskiego kwartetu saksofonowego Sax&More. Chwilę przed 20:00 rozpoczęła się główna licytacja. Walczyliśmy o jak najwyższą kwotę za szklane serce (o wymiarach 70x72 cm) z logo 27. Finału. Serce zostało wykonane własnoręcznie i przekazane przez pana Bartosza Adamczaka z Masłowa k. Rawicza. Cena wywoławcza wynosiła 1 500,00 zł. Po długiej i emocjonującej licytacji szklane rzeźba uzyskała kwotę 3 700,00 zł. Ten niezwykły i hojny gest uczynił właściciel firmy Show Design Pan Marek Czarnik.

Z pewnością atrakcją Finału WOŚP w Trzebnicy był występ Natalii Lubrano. Artystka znana z licznych eksperymentów wokalnych weszła w interakcję z publicznością zachęcając do wspólnego śpiewania.

 

Poprzez licytacje prowadzone na scenie udało się zebrać sumę 7 530,00 zł, która stała się częścią  łącznej kwoty 27. Finału WOŚP w Trzebnicy w wysokości 43 315,47 zł.

Trzebnicki Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy pragnie podziękować wszystkim, którzy swoją bezinteresowną pomocą wsparli organizację 27 Finału WOŚP. Są to:

Gmina Trzebnica, Gminne Centrum Kultury i Sportu, Gminny Park Wodny, Show Design, Salon Urody Mulier, TRAVART Paweł Kucharski, Edyta Kozicka-Garncarnia pod Dobrymi Aniołami, Michał Bednarz, Ktoś Gdzieś Kiedyś Coś, IM FANKI TIM, Stacja Art Impresariat Artystyczny, Palermo, Markiza, Galeria Urody - Edyta Garlińska, Sinster Studio Tatuażu, Bazarek Pchli Targ, Sady Celmerów, Ceramex, Brave Design, Chicken World, Marek Gołębiewski.