Tegoroczne ferie w GCKiS odbyły się na Tajemniczej Wyspie. Atrakcji i wrażeń nikomu nie brakowało. Podczas zajęć kreatywnych, na które składały się: „Magiczny Talizman” i „Totem Plemienia” dzieci wykonały piękne prace; w bibliotece odkrywały tajemnice żeglarskie i szukały skarbów, podczas teatralnej improwizacji uruchomiły niezmierzone pokłady wyobraźni, a w Kinie Juniora przeniosły się w bajkowy świat.  

Talizman działa na właściciela w szczególny sposób. Jest on symbolem siły, daje człowiekowi wsparcie i przynosi szczęście. Poprzez swoje działanie zapewnia wewnętrzną harmonię i miłość. Podczas warsztatów dzieci stworzyły z kolorowych koralików, sznurków i piórek swój własny talizman przynoszący szczęście. Powstały talizmany „dobrej zabawy”, „dobrych ocen w szkole” oraz „przyjaźni”. Już po kilku minutach można było zauważyć ich dobroczynne działanie.

Tajemniczą wyspę zamieszkują różne plemiona, dlatego każdy z nich posiada swój własny totem przedstawiający symbole wierzeń - może to być zwierzę, roślina lub przedmiot, który uznawany jest za opiekuna rodziny. Totem to centrum mocy i siły, która strzeże ich domostwa. Na warsztatach dzieci stworzyły swój własny, malarski wzór. Na podobraziach powstały piękne, kolorowe prace z motywami zwierząt, roślin i żywiołów. Obrazy zawisły na drewnianych podstawach tworząc totemy, skierowane w cztery strony świata. Otrzymały nazwę Totemów Plemion Kolorowości. Wyjątkowe rzeźby można podziwiać w GCKiS.

Nic tak nie łączy plemion jak wspólne śpiewanie! Buduje bowiem poczucie wspólnoty i pomaga znaleźć wspólny język. W karaoke liczy się przede wszystkim pasja i zaangażowanie. Każdy z uczestników miał możliwość sprawdzenia swojego talentu podczas licznych występów solo jak i w duecie! Ulubienicą dzieci okazała się Sanah i to właśnie jej utwory były wybierane najczęściej. Pojawiły się również piosenki dziecięce i anglojęzyczne.

Warsztaty teatralne były oparte na swobodnych działaniach dzieci na zadany tematy. (Zwierzęta, Emocje, Przedmioty). Warsztat bazował na spontanicznej ekspresji dziecka, jego naturalnej potrzebie zabawy. Większość zabaw aktywizowała wyobraźnię i emocje. Dzieci przeniosły się na Magiczną Wyspę, na której wszystko może się wydarzyć. Przedmioty za sprawą wyobraźni zamieniały się w bębny, rolnetki, kapelusze… Uczestnicy animowali lalki-pacynki, które zamieszkały na Magicznej Wyspie i przeżywały wiele przygód.

 

Bal karnawałowy to obowiązkowy punkt programu ferii w GCKiS. Tym razem Sala Dynamiki stała się miejscem zabaw i tańców. Animacje prowadzone przez Kasię Mędryk tak przypadły dzieciom do gustu, że dwie godziny zleciały nie wiadomo kiedy. Wśród atrakcji, które towarzyszyły dzieciom warto wymienić: taniec z balonem, nieśmiertelne limbo, zwierzątka z balonów i test na szybkość. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek od Gminy Trzebnica.

Zajęcia feryjne w bibliotece były jedną wielką przygodą. Przyszli żeglarze mieli okazję trenować umiejętności, które przydają się nie tylko na morzu. Spostrzegawczość ćwiczyli, wyszukując książki o tematyce marynistycznej na podstawie rymowanych zgadywanek. Poczucie równowagi rozwijali, spacerując z książkami na głowie oraz po linie. Wykazali się dzielnością podczas zabawy w bitwę morską z użyciem gazetowych pocisków. Dzieci stworzyły kolorowe żółwie morskie z tekturowych talerzyków i plasteliny. Następnie ochoczo przystąpiły do nauki śpiewu szanty „Morskie opowieści” z towarzyszeniem gitary.

Młodzi Czytelnicy-Piraci poszukiwali też skarbu przy użyciu mapy. Czekał on w specjalnej skrzyni i zawierał piękne muszle oraz kamienie ozdobne: granity, bazalty, krzemienie, fluoryty. Dzieci wykonały też kolorowe sakiewki z tkaniny i wstążek. Kolejne spotkanie w bibliotece zakończyło się śpiewem żeglarskiej piosenki pod tytułem „Morskie opowieści”.
 

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, kreatywną pracę i moc wrażeń! Do zobaczenia na zajęciach wakacyjnych!

Więcej zdjęć na naszym fanpage'u: https://www.facebook.com/GCKiSTrzebnica/photos_albums

 

 

Przewiń do góry