Grand Prix Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Biedronka 2019”, czyli Nagroda Specjalna Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy, dla Zuzanny Tass ze Szkoły Podstawowej w Masłowie.

W niedzielne popołudnie, 12 maja, drogę na salę widowiskową Gminnego Centrum Kultury i Sportu wyznaczał czerwony dywan, miał się bowiem odbyć szczególny koncert – Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Biedronka”. Podczas wcześniejszych, dwudniowych przesłuchań, jury w składzie: Aleksandra Kuriata, Beata Bielska i Halina Bolisęga, spośród prawie dwustu wykonawców, wyłoniło zwycięzców. To właśnie oni, w tym dniu, mieli wystąpić przed publicznością. Sala widowiskowa, grubo przed wyznaczoną godziną koncertu, zapełniła się po brzegi. Zgromadzonych gości oraz laureatów, w imieniu pana Burmistrza Marka Długozimy oraz pani Dyrektor GCKiS Barbary Smaś, przywitały prowadzące Galę: Paulina Franczak-Orłowska oraz Barbara Ulatowska. Przed występami dzieci, członkinie sekcji teatralnej „Jednorożce”, przebrane za biedronki, pszczółkę i motyla,  przypomniały m. in.: czym jest gala, kto to laureat i co to za nagroda - Grand Prix. Dowiedzieliśmy się od nich również: jak wysoko i jak szybko potrafią biedronki fruwać, co jedzą i czy zawsze są czerwone.

Kiedy przyszedł czas na występy laureatów, okazało się, że ich kolejność, zarówno w kategorii przedszkoli jak i szkół, była przypadkowa i nikt do końca, do ogłoszenia wyników, nie wiedział, czy zdobył wyróżnienie, czy też pierwszą nagrodę, bowiem poziom wykonania był bardzo wyrównany. Wyniki były niespodzianką, tak samo jak niespodzianką były piękne nagrody, które wręczały dzieciom: pani Dyrektor Barbara Smaś oraz Kierownik Działu Kultury Aleksandra Kuriata. Pierwsze miejsca wśród przedszkolaków zdobyły: Marta Gurbiel (PP2 im. Polskiej Niezapominajki) i Laura Jakusek (PP1 im. Krasnala Hałabały) oraz duet: Iga Wojtasik i Lena Kapinos (również PP2). W kategorii szkół (klasy 0-III)zwyciężyli soliści: Celina Grabowska (SP Integracyjna Językowa) i Karol Zdrajkowski (SP1 Trzebnica); duet: Agata Ziembińska i Janina Grabowska (SP Integracyjna Językowa) oraz zespół w składzie: Oskar Mularski, Alina Komotkaya i Laura Szemik (SP 2 Trzebnica).

Po wręczeniu wyróżnień oraz statuetek i nagród za miejsca trzecie, drugie i pierwsze, okazało się, że jedna z dziewczynek stoi samotnie, zdziwiona nieco, że nie została do tej pory wywołana. Jakież było jej zaskoczenie, gdy usłyszała fanfary i informację, że to właśnie ona, Zuzanna Tass, zdobyła Specjalną Nagrodę Burmistrza Marka Długozimy dla najlepszego wśród najlepszych wykonawców Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Biedronka 2019”. Oklaskom nie było końca. Wszystkim laureatom gratulujemy i zapraszamy znów za rok, do udziału w kolejnej edycji Festiwalu.

Przepiękne biedronkowe statuetki wykonała pani Edyta Kozicka oraz pan Marek Paszkot.

 

Przewiń do góry