Podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „graliśmy dla wszystkich – małych i dużych”, aby wygrać z sepsą. Po raz pierwszy w historii sprzęt zakupiony przez Fundację, posłuży pacjentom z różnych grup wiekowych. Ten dzień, co roku pokazuje jak ogromne pokłady dobra, hojności, życzliwości i współczucia mają wszyscy ludzie, którzy grają z Fundacją do końca świata i o jeden dzień dłużej!

29 stycznia 44 wolontariuszy nie tracąc ani minuty wyruszyło z puszkami w dłoniach na ulice Trzebnicy, by walczyć o zebranie jak największej kwoty na ten szczytny cel. Kwestujący byli bardzo wytrwali i mimo niesprzyjających warunków pogodowych kontynuowali zbiórkę do późnych godzin popołudniowych.

O godzinie 14:00 na sali kinowo – widowiskowej GCKiS rozpoczął się różnorodny program artystyczny. Jako pierwszy na scenie zaprezentował się zespół Shining Stars, czyli sekcja wokalna prowadzona przez Izabelę Możdżeń. Na zajęciach dzieci uczą się jak poprawnie i bezpiecznie śpiewać, poznają ćwiczenia wokalne i techniki wydobywania głosu. Podczas drugiego występu na scenie, mogły pochwalić się nabytymi umiejętnościami. Trzeba przyznać, że wyszło im bardzo profesjonalnie!
Kilka chwil później publiczność została pochłonięta przez bluesowo - rockowy klimat. Na scenie zagrał projekt muzyczny Bieda, stworzony z myślą o twórczości Tadeusza Nalepy. Muzycy przypomnieli mniej i bardziej znane utwory z dorobku artysty. Zagrali biednie, ale z pasją, za co publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami.

Całodzienny program był przeplatany licytacjami przedmiotów i voucherów na rozmaite usługi. W trackie niezwykle emocjonujących licytacji można było stać się szczęśliwym posiadaczem m.in.: biletów na basen oraz kręgielnię, voucherów na przeróżne dania w restauracjach, voucherów na zabiegi pielęgnacyjne oraz gadżetów rękodzielniczych. Za kwotę 300,00 zł została wylicytowana przejażdżka wojskowym motocyklem, lekcję w szkole muzycznej Top Cios sprzedano za sumę 200,00 zł, a kafelki dekoracyjne wykonane techniką decoupage powędrowały do szczęśliwca za kwotę 400,00 zł.

Punktualnie o 17:00 na scenie pojawił się Filip Mizia, wokalista – songwriter. Muzyka eklektyczna o hip-hopowym vibe i świeżym brzmieniu przeniosła publiczność w wyjątkowy klimat, a na sali czuć było ogrom dobrej energii.

Po delikatnych brzmieniach nadszedł czas na coś cięższego. Na scenie pojawili się muzycy z zespołu SickRats, którzy nie żałowali strun, bębnów i wokalu. Polsko – argentyński skład, grający Gore’n’roll zagwarantował publiczności nie lada muzyczne doznania. Było głośno, hardcorowo i klimatycznie.

O godzinie 19:00 swoją cegiełkę w czynieniu dobra dołożył zespół IM FANKI TIM. Muzycy zaprezentowali dobrze znane utwory z pierwszej płyty oraz nowe brzmienia z drugiego autorskiego krążka „r-ewolucja”. Zrobiło się funkowo i energetycznie.
W takim klimacie publiczność opuściła salę kinową, ale tylko na czas trwania światełka do nieba. Jest to obowiązkowy punkt każdego finału WOŚP. Światełko w formie zimnych ogni zostało wysłane do Dobrych Aniołów w niebie.

Na zakończenie 31. Finału WOŚP wystąpił zespół Zimna Wojna, który zagrał koncert wypełniony dużą dawką rockandrollowej energii. Filozofia zespołu sprowadza się do jednego zdania: „Gramy nieczysto, ale za to nierówno!”, ale trzeba przyznać, że było równo, czysto, głośno i fantastycznie!

Poprzez licytacje prowadzone na scenie udało się zebrać sumę 7329,72, która stała się częścią łącznej kwoty 27. Finału WOŚP w Trzebnicy w wysokości 49781,58 zł. W eSkarbonce przypisanej do sztabu uzbierało się 4716 zł.

Trzebnicki Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy pragnie podziękować wszystkim, którzy swoją bezinteresowną pomocą wsparli organizację 31. Finału WOŚP. Są to:

Gmina Trzebnica, Gminne Centrum Kultury i Sportu, Gminny Park Wodny, Show Design, Michał Bednarz – Szkoła Top Cios, IM FANKI TIM wraz z Izabelą Możdżeń, Bazarek Pchli Targ, Sady Celmerów, Brave Design, Chicken World, Sklep Joanna, Patrycja Uleryk, Perfect Look Clinic, Restauracja Oaza, Pracownia Fryzjerska Passion, Franciszka Woźniak, Pizzeria Mozzarella, Julia Jarczewska, Młodzieżowe Centrum Sportu i Rekreacji, Palarnia Kawy El Gato, Sklep Bocianek, Salon Lejdis, Reh4U, Pasieka Słodkie Ryjki, Krowa Burgers, Zakład Wodociągowy Związku Gmin Bychowo, Marcelina Borecka, Powiat Trzebnicki, Grota Solna, Joanna Lewandowska Make Up, Sławomir Krzemień konsultant Sativa Life.

Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

 

Przewiń do góry