Na zaproszenie DKK 22 listopada odbyło się spotkanie z trzebnicką poetką Panią Ireną Prostak, która mówi o sobie „poetycka debiutantka”.

          Pani Irena jest działaczką trzebnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Tęcza”. Mówią o Niej, że „jej poetycki kierunek słów wytycza drogę dla wielu myślących – nie tylko – odbiorców wnętrza jej słów”.

          Miejscem naszego spotkania była ArtKawiarnia, która tego wieczoru stała się wyjątkowo gwarna głosem członków DKK i UTW, którzy licznie przybyli posłuchać wierszy pani Ireny. Blask świec i gra kolorów stworzyły wyjątkowy nastrój do słuchania poezji.

          Pani Irena podzieliła się swoje utwory tematycznie i w ten sposób je odczytała,

a więc były wiersze o jej rodzinnej miejscowości Rozwory, o Trzebnicy (do której się przeprowadziła). Wysłuchaliśmy też wierszy o przyrodzie, np. o alejach, których już dzisiaj nie ma, o przemijaniu młodości i urody.

 

                    „Przerażenie”

 

                    Pożółkła fotografia

                    wypadła z pudełka

                    roześmiana twarz

                    patrzy z portretu

                    to jestem ja?

                    ależ ta fotografia

                    się postarzała…

 

          Jej zgrabnie napisane fraszki wzbudzały nasz śmiech i były nagradzane oklaskami.

          Pani Irena jest ciepłą, otwartą a przy tym skromną osobą, a jej początkowa trema zniknęła, gdy odczuła, że to co pisze dostarcza słuchaczom nowych wrażeń, skłania ich do refleksji i reagują oni „żywo” na jej słowa.

          Wieczór z poezją pod hasłem „Czyli skąd to się wzięło” był wyjątkowy, o czym świadczyły gratulacje i oklaski, które otrzymał nasz gość.

          Wkrótce ukaże się jej debiutancki tomik „Smak razowca”.

          My już dziś zapraszamy do zainteresowania się poezją pani Ireny. Naprawdę warto!

 

Przewiń do góry