4 października w przytulnej atmosferze ArtKawiarni gościliśmy pisarkę, recenzentkę i felietonistkę panią Magdalenę Knedler.

       Pani Magdalena uwielbia swoją rodzinę, książki, malarstwo i podróże, które odbywa do miejsc, w których rozgrywa się akcja jej powieści, by ze szczegółami oddać topografię terenu, gdzie wysyła bohaterów książek.

        Zadebiutowała książką „Pan Darcy nie żyje”. Za tę książkę otrzymała nominację w kategorii „debiut” do nagrody „Emocje 2015” przyznawanej przez Radio Wrocław Kultura za najciekawsze wydarzenie kulturalne roku i nominację do nagrody „Warto 2016”.

        W czasie spotkania opowiadała o swoich książkach tych napisanych i tych   „do napisania”. Czytelnicy chłonęli każde jej słowo. Byli zachwyceni jej piękną polszczyzną i skrupulatnością w zbieraniu materiałów do powieści oraz wszechstronnemu wykształceniu. Dobrze czuli się w jej towarzystwie, dlatego chętnie zadawali jej pytania. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć i zachwytów nad jej osobowością i sposobem prowadzenia spotkania. Autorka podpisywała także swoje książki.

        Pisarkę gościliśmy dzięki Stowarzyszeniu Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej.

 

Przewiń do góry