Jak co roku, wiosenną porą, najmłodsze dzieci z terenu Gminy Trzebnica spotykają się w przestrzeni Gminnego Centrum Kultury i Sportu by wziąć udział w Festiwalu Piosenki Dziecięcej Biedronka. W dniu 4 i 5 kwietnia odbyły się przesłuchania, gdzie na zaproszenie Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy, udział wzięły dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.

W skład komisji, która mogła oceniać niezwykle barwne, urocze wykonania wchodziły: Aleksandra Kuriata - Kierownik Kultury, Kina i Widowisk GCKIS, absolwentka klasy fortepianu PSM w Kłodzku, Halina Bolisęga - nauczycielka muzyki w SP nr2, absolwentka WSP w Kielcach, w latach 2004-2009 dyrygentka Trzebnickiego Chóru Bel Canto, Beata Bielska - dyrygentka, wokalistka, pedagog.Dyrektor artystyczny Chóru Akademickiego UAM. Prowadzi warsztaty wokalne w GCKiS. Łącznie przesłuchano 197 dzieci.
Ten cieszący się niesłabnącą od lat popularnością festiwal pokazuje, jak  wielką radość sprawia dzieciom śpiew i wspólne muzykowanie, a duża scena stawia przed nimi nowe możliwości. Odkrywane są dzięki niemu niejedne talenty muzyczne.

Gala finałowa podczas której zakwalifikowani uczestnicy poznają ostateczne wyniki odbędzie się 12 maja br. (niedziela)  w sali widowiskowo - kinowej GCKiS.
Serdecznie zapraszamy!

 

Przewiń do góry