W ramach 4. Trzebnickich Dni Rodziny w piątek 2 czerwca odbył się wyjątkowy koncert galowy laureatów Festiwalu Piosenki Dziecięcej Biedronka 2017. Tego dnia swoje talenty muzyczno-wokalne zaprezentowali najmłodsi mieszkańcy gminy. Honorowy patronat nad wydarzeniem, jak co roku, objął Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima.

Koncert finałowy rozpoczął występ dr Moniki Gruszczyńskiej – solistki Operetki Wrocławskiej i nauczycielki śpiewu w Gminnej Szkole Muzycznej w Trzebnicy. Artystka zaśpiewała utwór pochodzący z filmu „Piękna i bestia” pod tytułem „Tej historii bieg”.

W tym roku przesłuchania do konkursu odbyły się 26 i 27 kwietnia. W eliminacjach wzięło udział łącznie ok. 200 dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Gminy Trzebnica, a występy oceniane były przez jury powołane prze burmistrza, w składzie: dr Monika Gruszczyńska, Monika Wilga – pracownik Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Trzebnicy oraz Barbara Ulatowska – pracownik Gminnego Centrum Kultury.

Dzieci oceniane były w czterech kategoriach: przedszkola solo, przedszkola duety/zespoły, szkoły podstawowe solo oraz szkoły podstawowe duety/zespoły.

Jako pierwsi na scenie pojawili się najmłodsi soliści konkursu – przedszkolaki. Mali artyści zachwycili publiczność nie tylko wspaniałym wokalem, ale również pomysłowymi przebraniami i strojami. Po ich występach przyszedł czas na duety i zespoły. Tutaj także przedszkolaki popisały się kreatywnością i znakomitym talentem muzycznym. Wszystkim młodym wokalistom, również tym wyróżnionym, nagrody oraz dyplomy wręczył burmistrz Marek Długozima. Następnie rozpoczęły się występy w kategorii szkoły podstawowe, najpierw osoby wyróżnione, potem soliści i duety. Poziom jaki zaprezentowali młodzi wokaliści był naprawdę wysoki. Perfekcyjne dobrany repertuar oraz przygotowanie zostały docenione i nagrodzone przez widzów wielkimi brawami. Ostatni występ należał do Kaliny Krzemianowskiej, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 2, która przepięknie zaśpiewała utwór „Pięknie żyć”. To właśnie Kalina została zwyciężczynią Trzebnickiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej Biedronka 2017 i otrzymała nagrodę Grand Prix

Na zakończenie festiwalu głos zabrał burmistrz Marek Długozima, który serdecznie pogratulował wszystkim uczestnikom koncertu finałowego, a w szczególności zwycięzcom. – Gratuluję także rodzicom, tak wspaniałych i uzdolnionych dzieci. Przypomnę, że dzisiejszy festiwal wpisał się po raz kolejny w obchody Trzebnickich Dni Rodziny, w centrum których znajdują się wartości związane z rodziną. Jestem dumny, że w Trzebnicy mieszkają tak utalentowane dzieci. To do nich należał dzisiaj scena Gminnego Centrum Kultury. A już teraz zachęcam do udział w przyszłorocznym festiwalu powiedział burmistrz, po czym zaprosił wszystkich wykonawców do wspólnego zdjęcia.

NAGRODZENI:

* Nagroda Grand Prix
Kalina Krzemianowska - "Pięknie żyć" (SP 2)
 

* Kategoria przedszkola solo

I miejsce – Hanna Dybała – "Na tęczowym łuku"(PP1)

II miejsce – Maja Baranowska – "Maszeruje wiosna" (PP2)

III miejsce – Alicja Walasek – "Zbieramy grzyby" (PP2)

 

* Kategoria przedszkola duety

I miejsce – Bianka Witczak i Anna Szydłowska – "Jesteśmy Jagódki" (Leśne Skrzaty)

II miejsce – Lena Czernikowska, Weronika Łysoń, Zuzanna Tass – "Parasole w deszczu" (PP2)

III miejsce – Antoni Światłowski i Julia Walczak – "Maszeruje wiosna" (PP1)

 

*Wyróżnienia przedszkola:

Nina Kruszona – "Czysta magia" (PP2)

Aleksandra Piecyk – "Poziomkowe lody" (PP1)

Karol Zdrajkowski – "Maszeruje wiosna" (PP2)

Tomasz Stefański – "Ciężka praca przedszkolaka" (PP2)

 

*Kategoria szkoły solo

I miejsce – Amelka Kaczmarczyk – "Wiosna wiosenka" (Integracyjna)

II miejsce – Dawid Karyś – "Ogórek wąsaty" (SP Masłów)

III miejsce – Alicja Lisowska – "Meluzyna" (SP Masłów)

 

*Kategoria szkoły duety

I miejsce – Agata Ziembińska i Janina Grabowska – "Na raz, na dwa" (Integracyjna)

II miejsce – Tereska Olejniczak i Marika Frankowska – "Przed szansą" (SP Ujeździec Wielki)

 

*Wyróżnienia szkoły:

Emilka Wilk – "Mały człowiek" (SP3)

Hanna Białas – "Kaczka dziwaczka" (SP2)

Alicja Wojtkowska – "Każdy kwiat to mały świat" (SP Ujeździec Wielki)

Julia Wróbel – "Zuzia, lalka nieduża" (SP Masłów)

 

Przewiń do góry