Dwa dni trwały przesłuchania do Trzebnickiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej Biedronka 2016, którego organizatorem jest Gmina Trzebnica. W tym roku swoje umiejętności zaprezentowało blisko 200 uczestników z gminnych placówek oświatowych w wieku od 3 do 12 lat. Finałowa gala odbędzie się 29 maja w Gminnym Centrum Kultury.

- Trzebnicki Festiwal Piosenki Dziecięcej Biedronka od wielu lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i ich rodziców, którzy chcą pochwalić się niezwykłym talentem wokalnym swoich pociech- mówi jeden z członków jury i dodaje- Muszę przyznać, że mile zaskoczyła nas zarówno frekwencja uczestników jak i poziom tegorocznej edycji festiwalu.

Jak podkreślają członkowie komisji oceniane były przede wszystkim: umiejętności wokalne, interpretacja utworu, dobór repertuaru i ogólne wrażenie artystyczne, a dzieci oceniane były w trzech kategoriach: przedszkola, klasy 1-3 i klasy 4-6 z podziałem na solistów i duety.

Niezwykle uzdolnione dzieci, które tak zachwyciły jury, będziemy mogli poznać już 29 maja podczas uroczystej gali, jaka odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima.

 

Przewiń do góry