Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest piątek 31 marca
Imieniny: Balbiny, Kamila, Kornelii
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Kolejna edycja Ekoludka

22 lutego rozpoczęła się czwarta edycja projektu edukacyjnego, dotycząca segregacji odpadów. Pierwsze zajęcia przeprowadzone zostały w grupach „0” w Szkole Podstawowej Nr 1 w Trzebnicy. Najpierw dzieci dowiedziały się od Ekoludka – bohatera książeczki Wiesławy Kucięby, co to jest segregacja, co recykling i w które pojemniki należy wrzucić butelkę plastikową, puszkę, szklany słoik czy gazetę, a gdzie należy odnieść baterie czy żarówkę. Najtrudniejszą częścią było rzeczywiste posegregowanie odpadów, ale z tym dzieci świetnie sobie poradziły. Drobne błędy zostały szybko skorygowane przez panią Joannę Nitarską z Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska.

24 maja 2018 r. Ekoludek odwiedził grupy 0a, 0b i 0c w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebnicy. Tym razem do grupy prowadzących dołączyła pani Alicja Smolnik z Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska.

28 maja Ekoludek podpowiadał kolejnym zerówkowiczom, jak segregować śmieci.  Tym razem byli to uczniowie Szkoły Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim. I tutaj okazało się, że teoria jest nieco łatwiejsza niż praktyka. Największą trudność sprawiały, jak zawsze, opakowania foliowe po czekoladach czy chrupkach. Na szczęście Pani Joanna z Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska wyjaśniła, jak odróżnić taką folię od zwykłych kartek papieru.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Trzebnicy spotkały się z Ekoludkiem 5 czerwca. Choć było bardzo gorąco, wszyscy z uwagą słuchali podpowiedzi, jak prawidłowo segregować śmieci. Na rezultat nie trzeba było długo czekać. Wszyscy szybko uporali się z przygotowanymi odpadami i umieścili je we właściwych workach. Drobne pomyłki poprawiali sami zerówkowicze. Pani Asi i Pani Ali pozostało tylko stwierdzić, że wszystko jest w porządku.

Na zakończenie wszyscy otrzymali książeczki o Ekoludku sfinansowane przez Gminę Trzebnica.