Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest środa 25 maja
Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

I Trzebnicki Maraton Fitness

Blisko 100 osób wzięło udział w I Trzebnickim Maratonie Fitness pod patronatem burmistrza Marka Długozimy, który odbył się 4 listopada w hali sportowej przy ulicy Kościelnej. Co ważne, oprócz wymiaru sportowego wydarzeniu towarzyszył także cel charytatywny – pomoc dla trzebniczanki Leny Kmiecik. 

Oficjalnego otwarcia dokonał burmistrz Marek Długozima. – Cieszę się, że tak licznie przybyli Państwo, aby uczestniczyć w I Trzebnickim Maratonie Fitness. Mam nadzieję, że dzisiejsze wydarzenie na stałe wpisze się w kalendarz cyklicznych imprez w Gminie Trzebnica. Wiem, jak waży jest sport w życiu trzebniczan, dlatego stale podejmuję działania na rzecz rozbudowy infrastruktury rekreacyjno-sportowej. Niedawno powstała Gminna Strefa Aktywności Sportowej z kręgielnią, siłownią i jedyną w powiecie salą do ćwiczeń typu cross. Przy ul. 3 Maja trwają także prace związane z budową nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej, a także obiektu sportowo-rekreacyjnego, w którym będą się mieścić m.in. sale do fitnessu, siłownia, sale do squasha i spinningupowiedział burmistrz i dodał: Nie pierwszy raz Gmina Trzebnica organizuje imprezy sportowe, którym towarzyszy szlachetny cel. Dziś jest podobnie. Wszystkie osoby, biorące udział w zajęciach fitness wspomogą podopieczną Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową Lenkę Kmiecik. Zebrane podczas maratonu środki pomogą jej w dalszym leczeniu i rehabilitacji. W tym miejscu chciałbym podziękować Jakubowi Krawcowi, inicjatorowi dzisiejszej imprezy, za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu I Trzebnickiego Maratonu Fitness. Następnie burmistrz podziękował wszystkim instruktorom, którzy włączyli się w akcję i poprowadzili treningi.

Tego dnia dla uczestników przygotowano dwa bloki treningowe, z czego każdy podzielony został na trzy części. Pierwszy trening – BODYWEIGHT WORKOUT poprowadziła Aleksandra Jędrosz z Aquapark Wrocław, drugi – TABATA – Klaudia Pilarczyk z Akademii ProActive, natomiast Aleksandra Turkiewicz z Energy Fitness poprowadziła zajęcia BODY SHAPE. Emocji w przerwie pomiędzy blokami treningowymi dostarczyła Trzebnicka Grupa Street Workout, która zaprezentowała niewiarygodny poziom siły i sprawności fizycznej.

Drugi blok treningowy energetyczną ZUMBĄ rozpoczęła Anna Hupa z Energy Fitness. Kolejny trening CARDIO+BRZUCH poprowadziła Alicja Bonter (Aquapark Wrocław), a STRECHING – Monika Krawczyk z Akademii ProActive.

Dodatkowo, podczas Trzebnickiego Maratonu Fitness, uczestnicy mogli skorzystać z atrakcji, które przygotowano na stoiskach tematycznych. Wśród nich znalazło się stoisko Energy Fitness, gdzie Kamila Łagoda-Mucha udzielała porad dietetycznych, a zmęczone ćwiczeniami panie częstowano energetycznymi koktajlami. Natomiast na stoisku Strong Muscules Trzebnica można było spróbować odżywek i suplementów diety, uzyskać porad dotyczących odpowiedniej suplementacji, zapoznać się z ofertą Strefy Aktywności Sportowej przy Gminnym Parku Wodnym TRZEBNICA-ZDRÓJ, a także wziąć udział w konkursie na wyciskanie sztangi. Zaś instruktorzy z Akademii ProActive prowadzili m.in. konsultacje treningowe. Nie zabrakło również kącika dla najmłodszych, który stworzyła Dziecięca Remiza. W trakcie imprezy wszyscy uczestnicy wzięli udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Muszę przyznać, że świetnie się bawiłam podczas Trzebnickiego Maratonu Fitness. Wspaniała inicjatywa, która łączy ze sobą przyjemne z pożytecznym. Biorąc udział w zajęciach nie dość, że spaliłam trochę kalorii i popracowałam nad własnym ciałem, to jeszcze mogłam wspomóc Lenkę. Brawa należą się nie tylko organizatorom, ale także instruktorom, którzy prezentowali naprawdę wysoki poziom. Już nie mogę doczekać się kolejnego maratonu powiedziała pani Kamila, jedna z uczestniczek maratonu.

Organizatorem wydarzenia była Gmina Trzebnica. Partnerami i sponsorami byli: Energy Fitness, ProActive, Strong Muscules Trzebnica, Aquapark Wrocław, Brave Design, Pizzeria Palermo, Dziecięca Remiza, Kącik Dobrego Smaku oraz Street Workout Trzebnica.

Lenie Kmiecik nadal można pomóc, wpłacając środki na konto Fundacji Dzieciom z Chorobą Nowotworową: 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867 (w tytule przelewu: Lena Kmiecik).