Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest piątek 31 marca
Imieniny: Balbiny, Kamila, Kornelii
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Fiesta Flamenca

W niedzielę 12 listopada w artKawiarni odbył się finałowy koncert projektu "Trzebnicki Wachlarz Flamenco" pt. "Fiesta Flamenca". Widowisko rodem z Hiszpanii zostało zaprezentowane przez profesjonalną grupę taneczną Studio Flamenco El Sol z Wrocławia.

Oprócz licznych pokazów tańca publiczność mogła podziwiać modę flamenco, dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat wachlarza i chusty, a także wziąć udział w lekcji klaskania. Dodatkową atrakcją dla uczestników warsztatów oraz przybyłych gości była wystawa fotograficzna w stylu flamenco. Sesja zdjęciowa obyła się podczas trwania projektu.

Piękne suknie, barwne chusty i wachlarze, przejmująca muzyka oraz stukot obcasów sprawiły, że artKawiarnia na parę chwil poczuła śródziemnomorski klimat. Przypominamy, że taka piękna inicjatywa była możliwa dzięki programowi Narodowego Centrum Kultury Inicjatywy Lokalne Domy Kultury + "Cytryna. Wyciśnij soki z kultury", w którym GCKiS brało udział. Autorką projektu "Trzebnicki Wachlarz Flamenco" jest pani Joanna Sztyma.

fiesta flamenca430.jpeg