Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest poniedziałek 27 marca
Imieniny: Ernesta, Jana, Marka
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Zimowy Festiwal Tradycji i Obrzędów

W czwartek, 15 grudnia, w Galerii Poddasze w Gminnym Centrum Kultury została otwarta wystawa pt. „Jak pachną święta Bożego Narodzenia w Trzebnicy?” zorganizowana w ramach Trzebnickiego Festiwalu Tradycji i Obrzędów. W tegorocznej zimowej edycji zaprezentowali się twórcy z gminy Trzebnica w otoczeniu aromatów, które przywodzą na myśl ciepłe i rodzinne święta Bożego Narodzenia.

Zebranych gości przywitali Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima oraz  wicestarosta powiatu trzebnickiego Jerzy Trela. Korzystając z okazji, złożyli świątecznie i noworoczne życzenia.  Po obejrzeniu wystawy wszyscy goście mogli miło spędzić czas we wspólnym gronie, częstując się aromatyczną herbatą, pierniczkami, a także słodkimi jabłkami z trzebnickich sadów. Nie brakowało okazji do rozmów z twórcami, nie tylko o tradycjach świąt Bożego Narodzenia.

Na wystawie znalazły się wyroby ceramiczne, malarstwo oraz rękodzieło uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Trzebnicy, wielkoformatowa karta bożonarodzeniowa autorstwa Mieczysława Łokietko, bożonarodzeniowe stroiki Anny Kędzierskiej, szydełkowe bombki Danuty Dereniowskiej oraz ozdoby malowane na drewnie Katarzyny Belskiej, natomiast w bajkowym kąciku dla dzieci, książeczki Wiesławy Kucięby. Świąteczną przestrzeń zapachową zaaranżowała Łucja Kołodziejczyk, która czuwała nad przygotowaniem całości wystawy.

Wystawę będzie można oglądać do 30 stycznia 2017 roku w Galerii Poddasze w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy.