Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest piątek 02 czerwca
Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

A tu już Święta...

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. To znakomita okazja, by przypomnieć sobie najpiękniejsze kolędy i piosenki świąteczne. Taka sposobność nadarzyła się w czwartek, 15 grudnia, w artKawiarni.

Koncert rozpoczął się o godz. 18:00. Na scenie pojawiła się liczna sekcja warsztatów wokalnych działających w Gminnym Centrum Kultury i Sportu pod opieką Anety Góral. Najbliżsi – rodzice, dziadkowie i przyjaciele występujących w skupieniu słuchali wykonań młodych artystów, czekając na tak zwane „solówki”. W repertuarze sekcji wokalnej znalazły się zarówno najpiękniejsze polskie kolędy, jak i popularne zagraniczne świąteczne piosenki. Niektóre, jak „Mario, czy Ty wiesz”, znane są również w polskich wersjach językowych, choćby za sprawą zespołu TGD. Tę piękną balladę również mogliśmy usłyszeć tego wieczoru w artKawiarni, podobnie jak znane „Let it snow”, „A tu już Święta” czy „Santa tell me”. Bardzo ciekawe było wspólne wykonanie piosenki „Coraz bliżej święta”. Warto w tym miejscu dodać, że podopieczni Anety Góral ćwiczą dopiero od listopada. Mieli więc za sobą tylko kilka spotkań, podczas których ćwiczyli wybrane piosenki na grudniowy koncert. Efekt ich pracy był bardzo dobry. Wykonania rozweselały i wzruszały, były pełne uroku i wdzięku. Podziwialiśmy także występy rodzinne, a świąteczną atmosferę urozmaicały pierniczki i pyszna art kawa. Godzinny program znakomicie wpisał się w czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia i pozwolił zatrzymać się na chwilę w przedświątecznym zabieganiu. Wieczór urozmaicił występ warsztatów „preTeksty ze szczyptą muzyki”. Uczestnicy wykonali trzy świąteczne utwory: napisaną i skomponowaną przez Tadeusza Boguckiego „Pastorałkę powiatową” z nawiązaniem do pięknych terenów powiatu trzebnickiego, „Kolędy czas” oraz bluesową „Cieszymy się jak dzieci” autorstwa Jaromira Drażewskiego.

Kolędowanie w artKawiarni powoli staje się piękną tradycją tego nowego, bogatego w życie kulturalne i kulinarne miejsca na mapie Trzebnicy. To połączenie regularnie przyciąga wielu trzebniczan, a także osób spoza regionu.