Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest piątek 02 czerwca
Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Mikołajki w Kinie Polonia

Ponad 2 tys. dzieci, przedstawienie teatralne, darmowy seans filmowy i spotkanie z Mikołajem. Tak wyglądały mikołajki zorganizowane przez Gminę Trzebnica w Gminnym Centrum Kultury.

Po raz kolejny z inicjatywy  burmistrza Marka Długozimy wszystkie atrakcje przygotowane z okazji mikołajek dla dzieci były bezpłatne. Dodatkowo dzieci z grup „0” , a także uczęszczające do klas I-III spoza Trzebnicy miały zapewniony dowóz.

Ze względu na duże zainteresowanie mikołajkami  oraz licznymi atrakcjami przygotowanymi przez Gminę Trzebnica, spotkanie dla dzieci z gminnych placówek oświatowych rozłożono na dwa dni. Za każdym razem sala widowiskowo - kinowa wypełniona była po brzegi.

6 grudnia pozostałe dzieci, które nie skorzystały z  mikołajkowych niespodzianek, licznie stawiły się w Gminnym Centrum Kultury, by wspólnie z rodzicami, dziadkami  i rodzeństwem powitać św. Mikołaja.

Wśród licznych atrakcji jakie czekały tego dnia na dzieci znalazło się m.in. przedstawienie teatralne przygotowane przez pracowników GCK pt. „List do Świętego Mikołaja” na podstawie scenariusza  Wiesławy Kucięby. Opowiadało ono o tym, że marzenia się spełniają jeśli się w nie mocno wierzy. Ich ziszczenie się będzie tym bardziej możliwe jeśli napiszemy o nich w liście do św. Mikołaja.

Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało zwłaszcza, gdy na scenie pojawił się Wonder- pies „wypożyczony” przez Panią Luizę Mrozińską do roli Moruska - zwierzaka sąsiadki, którym z powodu choroby Pani dzieci musiały się zaopiekować.

Po spektaklu uczestników świętowania przywitał organizator wydarzeń burmistrz Marek Długozima:

- Witam wszystkich bardzo serdecznie, a szczególnie Was drogie dzieci. Cieszę się, że tak licznie przybyliście na spotkanie ze św. Mikołajem, który ma dla Was drobne upominki powiedział burmistrz i dodałMam nadzieję, że spodobają się Wam atrakcje jakie dla Was przygotowaliśmy. Życzę miłej zabawy.

Film "Uwolnić  Mikołaja!” to kolejna niespodzianka przygotowana dla dzieci. Opowiada on historię ojca i syna, którzy łączą siły, by ratować Boże Narodzenie, kiedy znajdują w garażu śpiącego Św. Mikołaja. Myśl przewodnia  filmu jest taka, że każdy zasługuje na drugą szansę.

- Bardzo podobał mi się film o św. Mikołaju. Tym bardziej, że myśl przewodnia  filmu mówiła o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę i nie należy oceniać „książki po okładce” mówiła po filmie mama 5- letniej Ani- Widziałam, że córce też bardzo się podobał, a podczas przedstawienia nie mogła usiedzieć na miejscu, zwłaszcza gdy na scenie pojawił się prawdziwy pies.  To już kolejny raz, gdy jesteśmy na mikołajkach organizowanych w Gminnym Centrum Kultury przez Gminę Trzebnica.

Po filmie w wiklinowych saniach zaprzężonych w renifery, na dzieci czekał Mikołaj wraz z pomocnikami. Wspólnie rozdawali prezenty.

Dekorację do spektaklu wykonali uczniowie z Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno – Wychowawczych w Trzebnicy.